Hrací formát zůstává stejný a i nadále bude platit vyřazovací systém už od prvního kola, do kterého naskočí dvaatřicet týmů. Začátek letošní sezony hokejové Ligy mistrů je na základě rozhodnutí správní rady CHL odložen na 17. listopad, přičemž se mělo startovat na začátku října.

K tomuto kroku se správní rada odhodlala v úterý 8. září na mimořádné telekonferenci. „Bohužel, současná celoevropská situace se v posledních dnech nevyvíjí směrem, který by nám dával jistotu, že soutěž může odstartovat začátkem října, protože cestovní omezení mezi některými zeměmi výrazně ohrožují možnost odehrání několika naplánovaných zápasů,“ řekl předseda Champions Hockey League Peter Zahner.

„Šest dalších týdnů času na přípravu (do odsunutého startu sezóny) nám umožní zapracovat na řešeních pro nejvíc ohrožené zápasy a s trochou štěstí budou některé zákazy během té doby zmírněny nebo zrušeny,“ doplnil Zahner.

V polovině listopadu, kdy začne nový ročník Ligy mistrů, se mělo původně hrát osmifinále. Jak už bylo napsáno, hrací systém zůstal beze změn. Jediná věc, která bude jinak oproti původnímu plánu, je rozpis pro první dvě kola, kdy se oba zápasy uskuteční vždy během dvou dnů ihned po sobě.

Je to z důvodu, aby bylo možné sezonu dohrát i ve zkráceném období. „To znamená, že oba zápasy prvního kola i osmifinále budou odehrány v jednom městě, kdy právo domácího duelu má výše nasazený tým,“ vysvětluje Zahner.

Podle aktuálního plánu Bílí Tygři odehrají svůj dvojzápas s GKS Tychy v úterý 17. listopadu a ve středu 18. listopadu na domácím ledě v Home Credit Aréně.
Od čtvrtfinále se Liga mistrů vrací ke známému systému dvou utkání doma – venku. Pro postup pak bude rozhodující celkové skóre. To platí i pro semifinále.

Finále je na programu 9. února.

Termínová listina

úterý 17. listopadu 18.00 Bílí Tygři Liberec – GKS Tychy

středa 18. listopadu 18.00 Bílí Tygři Liberec – GKS Tychy

24. listopadu – osmifinále první zápas

25. listopadu – osmifinále odveta

8./9. prosince – čtvrtfinále první zápas

15. prosince – čtvrtfinále odveta

5./6. ledna – semifinále první zápas

12./13. ledna – semifinále odveta

9. února – finále