Hned první víkend bude pro oba zástupce ze severu Čech velmi atraktivní. Litvínov čeká premiéra v Pardubicích, o dva dny později přivítá na Zimním stadionu Ivana Hlinky Plzeň.

Svěřenci nového libereckého kouče Filipa Pešána vstoupí do nové sezóny proti rivalovi z Mladé Boleslavi, a to dokonce před vlastními fanoušky, kteří tak budou po dvou letech znovu svědky prvního kola základní části. Hned v neděli bude následovat další atraktivní střetnutí, v rámci reprízy posledního čtvrtfinále se Tygři představí v Hradci Králové. Zajímavý úvod bude pokračovat i třetím kolem, v němž Liberec vyzve doma mistra z Třince.

Velké severočeské derby se prvně odehraje v základní části v jejím 4. kole 24. září, Liberec se vydá na litvínovský led. Dlouhodobá fáze soutěže bude mít klasických 52 kol, po nichž bude následovat play off.

Oba regionální zástupci mezi tuzemskou elitou už mají i rozpis přípravných zápasů. Liberecká parta zahájí sérii herních prověrek 3. srpna. V rámci přípravy čekají Tygry dvojzápasy s Mladou Boleslaví a Spartou, na konci srpna se navíc představí na turnaji ve Švýcarsku. Litvínov se prvně ukáže na domácím ledě v duelu s Mladou Boleslaví o týden později, tedy 10. srpna.