Na první hokejovou bitvu se mohou těšit fanoušci 31. července, kdy se na děčínském stadionu utkají liberečtí Bílí Tygři s Litvínovem.

„Ano, jde o propagaci hokeje. Už loni jsme se snažili nějaký zápas v Děčíně sehrát. Jsem rád, že tentokrát fanoušci uvidí dva týmy, které mají k regionu vztah,“ uvedl mluvčí libereckého klubu Jan Rachota.

Už v neděli večer se poprvé po dovolených sejdou litvínovští borci. Tento týden už skončil klid ve strojovně Zimního stadionu Ivana Hlinky. V pondělí byly dle klubového portálu spuštěny kompresory a začala se prochlazovat betonová deska hlavní plochy. Led bude připraven koncem týdne.

V pondělí vyjedou na led i ústečtí hokejisté. „V deset dopoledne máme v plánu první trénink, hráčů máme dost, další pohyb v kádru lze očekávat nejdříve koncem měsíce,“ řekl ústecký marketingový manažer Přemysl Zeman.

Až o týden později začnou na ledě přípravu ambiciózní KLH Chomutov a sousední Kadaň. „Na týden si z Kadaně půjčíme jednu pětku, trenér Radim Rulík ji v úvodním přípravném bloku využije. Tento týden jsou hráči ještě na dovolených,“ připomněl David Dinda, marketingový manažer chomutovského klubu.