VTJ Liberec - HC Lomnice 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Zápas začal trochu rozpačitě, oba celky hrály opatrně a na větší šance se čekalo až do poloviny třetiny. V 10. minutě se poprvé trefili hosté a čekalo se, jak na to zareagují liberečtí hokejisté. Těm se podařilo srovnat zásluhou Herdy za tři minuty, a protože brankáři drželi své celky nad vodou, další gól nepadl. Druhou část hry zahájili vojáci klasicky a dokonce ve vlastní přesilovce inkasovali. Pak se však prosadili v krátkém sledu dvakrát, kdy nejprve dorážel Růzhovu střelu Jágr a posléze Burkoň zakončil pěknou souhru s Herdou.

Poslední třetina začala hostům katastrofálně, když se trefil opět Burkoň a po další brance Herdy bylo již o výsledku téměř rozhodnuto. Jelikož obrana VTJ fungovala oproti nedávným duelům o mnoho lépe, mohli hráči hrozit z nebezpečných protiútoků a pohlídat si vedení. Pět minut před koncem dal definitivní podobu skóre Hanzl.

Branky: Burkoň 2, Herda 2, Hanzl, Jágr - Holoska, Hájek. Rozhodčí: Wagner - Bosák, Záruba. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. VTJ: Dulák - Hanzl, Chládek, Valenta, Dvořák, Kyselák, Urban - Svoboda R., Herda, Burkoň, Holata, Psota, Šnajdr, Růzha, Horáček, Jágr.

HC Lomnice - VTJ Liberec 5:5 (1:2, 3:1, 1:2)

Do zápasu vstoupili hráči VTJ velmi dobře a již v 1. minutě se radovali z vedoucí branky: Bretlovo nahození skončilo za zády brankáře. Brzký gól nastartoval domácí ofenzívu a na brankáře Duláka se valil jeden útok za druhým. Ten odolával až do 7. minuty, kdy ho překonal Bláha. Lomnice měla více ze hry, byla aktivnější a zaměstnávala obranu hostů, kteří hrozili především z brejkových situací. V 11. si vybral slabší chvilku domácí brankář, když mu propadla dalekonosná střela Burkoně.

Ve II. třetině se Lomnici povedl dokonalý obrat a v rozmezí deseti minut nasázela vojákům tři góly. Ti snížili na rozdíl jedné branky ve 37., když se od modré prosadil Dvořák. Do poslední části vstoupili hosté aktivně s odhodláním zvrátit nepříznivé skóre a vybojovat vytoužený bod. Proti byl ale domácí Berka, který dorazil vyražený kotouč za bezmocného Duláka. Hosty však ani tato branka nepoložila a ve 46. už to bylo opět jenom o gól, to se ujala střela Urbana. Domácí, hnáni někdy až fanatickými diváky, stále zatápěli před Dulákem, ale ten byl bezchybný. Naopak v čase 58:56 se v power-play prosadil hostující obránce Hanzl, a posunul tak vojáky do finálových bojů.

Branky: Berka 2, Bláha, Hájek, J. Syrovátka - Bretl, Burkoň, Dvořák, Hanzl, Urban. Rozhodčí: Mizera - Pevný, Vaněček. Vyloučení: 3:5, navíc Jágr (VTJ) 10 min. Využití: 1:1. VTJ: Dulák - Hanzl, Bretl, Chládek, Dvořák, Kyselák, Urban - Svoboda R., Herda, Burkoň, Holata, Psota, Šnajdr, Růzha, Horáček, Jágr.