V semifinále play-off hokejového přeboru vyhrál jasně PSK Liberec nad Frýdlantem a vyrovnal tak sérii na 1:1. Rozhodující duel o finále se uskuteční v pátek 12. března od 18 hodin ve Svijanské areně.

Do utkání vstoupili domácí s odhodláním odčinit předchozí porážku na ledě Frýdlantu a zatlačili svého soupeře mohutnou ofenzivou také již 35. vteřině gólem z hole Černého. Do poloviny první třetiny přidal PSK ještě dva góly a zdálo se, že Frýdlant je zlomen. Jenže hosté srovnali hru a začali si i vytvářet šance, které však zlikvidoval již opět spolehlivý Kysilka.

Druhá třetina byla v podobném duchu a domácí přidali další branky. Výborně hrající Maděra dokonce z trestného střílení za minutu po samostatné akci vstřelil hattrick a poslal definitivně Frýdlantské do kolen.

Třetí třetina se dohrávala z povinnosti. „Spráskali nás jako psy. Brzy vedli 2:0 a navíc měli výborného Kysilku v bráně. Nebyli jsme schopni dát gól,“ přiznal prezident Frýdlantu Petr Beran. Hosté jen sporadicky ohrozili domácího brankáře. Výjimkou bylo snad jen trestné střílení po sporném zákroku Kapouna, ovšem Kysilka ho Šírovi zlikvidoval a vychytal tak nulu. Hráči PSK poté šetřili síly na další zápas, a tak přidali pouze jednu branku opět z hole Maděry.

„Před třetím vzájemným zápasem máme tři hráče ze základu mimo hru. Takže možná přijde po roce do útoku na centra Jakub Pažout,“ prozradil Karel Ubry z libereckého PSK.

Ve Frýdlantě se při příznivých zimních podmínkách mohou těšit na další hokej. V neděli 14. března od 17 hodin zde stoprocentně nastoupí domácí hokejisté. Jestli to bude duel o 3. místo nebo první zápas finále, rozhodne páteční boj v Liberci proti PSK.