„Zápas jsme odehráli velice špatně. Defenziva byla od začátku příliš pasivní a nechali jsme Znojmo převzít otěže celého zápasu. Nebyli jsme ani nebezpeční v útoku. Kosmetická úprava v závěru je snad jediným pozitivem. Ve třetí třetině jsme se nechali zbytečně vylučovat, místo abychom donutili k faulům soupeře a vynutili si tak tlak,“ řekl trenér Filip Pešán.

Zatímco první třetina góly ani velké šance nenabídla, ve druhé se děly věci. Nejprve Mojžíš od modré z pomocí teče dostal puk za Hniličkova záda, chvíli nato tečoval Švrčkovu střelu Růžička a bylo to 2:0. Liberec se dostal na dostřel ve 38. minutě, když Zíb střelou od mantinelu vymetl Trvajovu šibenici. Už v téže minutě vyhrál Meidl bully, posunul puk za sebe na Svobodu a ten jej nekompromisní ranou poslal do sítě.

Znojemské vedení ještě navýšil Růžička, který v přesilovce zakončil pohlednou kombinaci se Selingrem přesnou střelou z prostoru mezi kruhy. Liberec se dostal dvěma slepenými góly zpět do hry, oba ale padly až v poslední minutě a Orli už těsný náskok uhlídali.

(zek, mik)