Cenné vítězství bylo  nad švédsko-kanadsko-ruským týmem Future Stars. Zlatý tým Czech North hockey před finálovým zápasem uctil minutou ticha hráče, kouče několikanásobného mistra světa Dr. Luďka Bukače. Týmy vedli boleslavský  Lukáš  Zörkler, liberecký  Vojtěch  Fiala a hradecký  Emil Veselý.  

„Generální manažer projektu Miroslav Matějka uvádí: „Je malým zázrakem, že se celý projekt podařilo zorganizovat.  Hokej kluci hrát umí a baví je. Ve svých klubech patří k lídrům, dokázali vyhrát Easter cup a nyní Finland Lions cup. Je vidět, že jejich kluby dbají na práci s mládeží.

Nyní si přejeme s vybranými kluky získávat hokejové i jazykové dovednosti i poznání, že velká část výkonů je kromě hokejového umu „v hlavě“, psychické stabilitě a správné dávce hrdosti.  Děti  jsou nadějí pro náš historicky nejúspěšnější český sport, které se stal národním fenoménem nejednou v historii,  v dobách pro národ nejtěžších, jako byl rok 68 či okupace“.  

Blíží se i světový šampionát 

Pod hlavičkou Czech North hockey  vznikl projekt „Hokejová mládež tří krajů na světová mistrovství“ za podpory Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského a tří statutárních měst. Vyvrcholením společného projektu bude účast světovém  mistrovství   „CCM Euro  Invite“ ve Slovinsku, které se koná v kategoriích 11-14 let 30.7.- 3.8.2019.

Zde narazí na týmy East Coast Select (USA), Western Canada, North America, Pro Hockey  Canada, Drafty Hockey USA,  Canada East Select, Slovakia select, Sweden a Finland select, Midwest Select (USA), či ruské výběry Petrohradu, Moskvy a Uralu.

Za 10 let existence této světové přehlídky mládežnického hokeje, se podařilo vyhrát českém klukům jen jednou! V obou týmech se objeví i synové slavných hokejových jmen (Rozsíval, Bartovič či Kristek, ad.).   Za zúčastněné kraje a města, jenž projekt podpořili, převzali záštity náměstkové Pavel Svoboda, Martin Červíček, Petr Ťulpa a Karel Horčička.