Duel posledního s prvním týmem tabulky se odehrál na zimním stadionu v České Lípě, kde místní hokejisté hostili Jičín.
O vítězi utkání bylo rozhodnuto po dvou třetinách, po nichž vedly Stavební stroje už 9:1. Nakonec si Jičín poradil s Českou Lípu vysoko 10:2. Pěti body za dva góly a tři asistence se blýskl Milan Průšek. Hattrickem se uvedl Lukáš Kollman.

Vyrovnané střetnutí odehrál Frýdlant se Slavojem Liberec. V první třetině padlo hned osm branek, až potom začaly dominovat obrany. Domácí vedli už 6:3, ale Liberečtí nechtěli prodat svoji kůži lacino a před závěrečnou sirénou stihli snížit na konečných 6:5. Další obrat ve skóre tak už nenastal.

Dramatickou podívanou viděli diváci ve Varnsdorfu, kde hostoval Turnov. Turnovští se na ledě soupeře ujali vedení 3:0, ale o své vítězství se museli strachovat až do konce zápasu. Hostitelé totiž snížili na 2:3 z jejich pohledu a pak i na 3:4, ale kýženého vyrovnání se jim dosáhnout nepodařilo. Turnov si tedy z Varnsdorfu odvezl všechny body.

V čele tabulky stále zůstává Jičín, který dosud neztratil ještě ani bod. Tři body na něj ztrácí druhý Frýdlant. Na samotném chvostu se krčí Česká Lípa, která z šesti odehraných kol nevytěžila ani bod.

Nejbližší tabulkový soupeř, Slavoj Liberec, má na svém kontě pouze jednu výhru, ale zároveň disponuje dvěma zápasy k dobru.

Následující víkend budou na programu jenom dva duely. Česká Lípa přivítá Turnov a Frýdlant Lomnici nad Popelkou. Klání mezi Varnsdorfem a Slavojem Liberec se uskuteční až na konci listopadu.

Urve Lípa první body?