Předposlední Varnsdorf si chtěl vylepšit své bodové konto, ale favoritem proti Frýdlantu rozhodně nebyl. Nutno podotknout, že k velkému překvapení nakonec nebylo daleko.

Frýdlant se nejprve dostal do vedení 2:0, ale Varnsdorf dokázal srovnat. Poté se hosté urvali a odskočili svému soupeři až na stav 6:2. Hostitelé ale nic nezabalili, v poslední desetiminutovce dokázali snížit na 5:6, ale víc už nestihli.

V dresu Varnsdorfu si tři body za gól a dvě asistence připsal Martin Žďánský. Ještě produktivnější byl z frýdlantské strany Tomáš Beníšek (2+2).

STÁLE BEZ BODU

Hokejisté České Lípy jsou jediným týmem Krajské ligy, který dosud nezískal ještě ani bod. Nic na tom nezměnil ani duel s Lomnicí nad Popelkou. Lomnice si u Ploučnice vypracovala náskok 3:0, jenomže domácí snížili na rozdíl jediného gólu. To bylo ale z jejich strany vše. Lomnice se případného náporu nezalekla a po dalších pěti vstřelených brankách slavila konečné vítězství 8:2.

Pod zisk tří bodů se výrazně podepsal Daniel Drahoňovský, jenž zapsal čtyři góly a dvě přihrávky.

Vyrovnaný zápas byl k vidění v Jičíně, kde hostoval Slavoj Liberec. Stavební stroje se čtyřikrát dostaly do vedení o jednu branku, ale Liberec pokaždé dokázal srovnat. Rozhodující pasáží celého utkání byl začátek třetí třetiny, kdy Jičín odskočil na 6:4.

Slavoj sice vstřelil kontaktní gól, ale Pavel Vajsejtl rozhodl o tom, že všechny body zůstanou v Jičíně, který zůstává nadále bez ztráty kytičky.

JIČÍN STOPROCENTNÍ

V tabulce nedošlo prakticky k žádným změnám. Nadále vede Jičín s plným bodovým ziskem, tři body na něj ztrácí druhý Frýdlant. Třetí místo uhájil Turnov, na který se ale bodově dotáhla Lomnice. Na poslední pozici se stále krčí Česká Lípa bez jakéhokoliv bodu.

VÍKEND PLNÝ HOKEJE

V pátek 29. listopadu je na programu dohrávka 8. kola, v níž se střetnou Varnsdorf a Liberec.

O víkendu se pak hrají další tři zápasy. Frýdlant vyzve na domácí půdě Českou Lípu, Jičín přivítá Lomnici a Liberec se v derby utká s Turnovem.

Dočká se Česká Lípa už konečně prvních bodů v letošní sezoně, nebo Frýdlant potvrdí roli favorita a udrží krok s vedoucím Jičínem?

KRAJSKÁ LIGA

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant 5:6 (2:4, 0:1, 3:1)
Branky a asistence: 10. Žďánský (Pešek), 11. Prokop (Žďánský), 51. Rubeš (Žďánský), 56. Rubeš, 59. Šoltés (Pešek) – 7. Chlum, 7. Beníšek (Benda), 15. Folda (Beran), 20. Janda (Kolmann, Beníšek), 24. Benda (Beníšek), 41. Beníšek (Janda, Benda).

HC Česká Lípa – Lomnice nad Popelkou 2:8 (0:1, 2:4, 0:3)
Branky a asistence: 33. Krupička (Kouřil), 35. Kouřil (Preussler) – 5. Lemfeld (Drahoňovský, 27. Drahoňovský, 29. Drahoňovský (Lemfeld), 37. Maťátko, 39. Mizera (Kuch, Dulák), 46. L. Syrovátka (Drahoňovský, J. Syrovátka), 52. Drahoňovský (Lemfeld), 54. Drahoňovský (Lemfeld)

HC Stavební stroje Jičín – HC Slavoj Liberec 7:5 (1:0, 3:4, 3:1)
Branky a asistence: 2. Prokop, 22. Průšek (Vajsejtl, Sedmík), 30. Sedmík, 37. Brzák (Hladík, Prokop), 42. Brzák, 44. Hladík (Žďárský, Průšek), 59. Vajsejtl – 21. Horáček (Šebesta, Šesták), 26. Starosta (Bláha), 35. Bláha (Starosta, Burkoň), 37. Šesták (Šebesta), 52. Tomíček (Pěnkava, Duda).