Šampionát se bude hrát na přelomu roku v městech Saskatoon a Regina.

Domácí trenéři postavili v Tipsport areně tým, složený spíše z hráčů z farmy v Benátkách a z juniorů, vzhledem k rozsáhlé marodce a nabitému programu Bílých Tygrů. Vlastně jen první formace byla vytvořena z borců hrajících stabilně extraligu, ta ale odehrála pouze úvodní třetinu.

Přes pět stovek fanoušků, kteří se přišli na utkání podívat, mohl potěšit především návrat Tomáše Haranta, který k zápasu nastoupil poprvé od zranění, které utrpěl koncem srpna.

Mladí reprezentanti pod vedením trenéra Šindela vyhráli v zápase bohatém na vyloučení 7:1. Po dvou gólech vítězů dali David Ostřížek (Třinec) a Jan Káňa (Vítkovice), kteří mají střídavý start za Třebíč, a Michal Poletín ze Slavie Praha. Jednou se trefil Radim Heřman z Českých Budějovic. Za Liberec snižoval až 7 vteřin před koncem z přesilovky Daniel Skalický.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC komb. – ČR „20“ 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)

Branky a asistence: 60. Skalický (Mulač) – 17. Ostřížek (Orsava), 29. Káňa (Stránský), 39. Poletín (Havlík), 50. Káňa (Orsava, Jeřábek), 54. Heřman (Ostřížek, Boháč), 56. Poletín (–), 57. Ostřížek (Stoklasa). Vyloučení: 11:11, navíc Kedršt (Liberec) 5 minut a do konce. Využití: 1:3. Diváci: 531.

Liberec: Leinonen (30. Micka) - Harant, Holub, Müller, Ton, Niko, Příkazský, Sobotka, Šefl - Špaček, Podkonický, Bárta - Markulinec, Liška, Klíma - Kedršt, Bulíř, Skalický - Filippi, Chlouba, Tondr - Mulač, Jirků, Oppelt - Mizerík.
Bílí Tygři hrají zítra v extralize v 30. kole od 18.30 hodin doma s Pardubicemi.