„Na začátku zápasu jsem měl poprvé pocit, že jsme Spartě nestačili. Vedla 2:0 a já už si myslel, že nemáme nic v nádrži. Musím smeknout klobouk před tím, jak jsme se dokázali vrátit. Získali jsme fanoušky na svou stranu, tlačili se do brány a vyrovnali jsme. Poté ale přišlo to, co podle mě vystihuje i celou sérii. Nevyužili jsme vyložené šance a Sparta hned z protiútoku dala góly. Následně přidala i další a bylo hotovo,“ zhodnotil poslední duel této sezoný hlavní kouč Filip Pešán.

Liberečtí florbalisté bojovali ze všech sil, ale na zkušenou Mladou Boleslav nestačili a po čtyřech čtvrtfinálových prohrách pro ně sezona skončila.
Na kluky jsme hrdí! Trenéři FBC Liberec jsou i přes konec sezony spokojení

I nejlepšího střelce základní části těšilo, jak se společně se spoluhráči vrátili do zápasu. „Opět jsme ukázali charakter, který v týmu je, protože jsme se ani za stavu 0:2 nesložili. Po vyrovnání jsme tam měli několik dobrých gólových šancí, ale asi jsme na to byli špatně připravení a trefovali jsme pomalu ochrannou síť,“ pokrčil smutně rameny Jakub Rychlovský.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 2:5 (0:2, 2:0, 0:3), konečný stav série: 0:4
Branky a nahrávky: 30. Pérez (Vlach), 32. Rychlovský (A. Najman, Faško-Rudáš) – 2. Buchtele (Forman, Krejčík), 13. Irving (D. Vitouch), 48. Forman (Chlapík), 53. Horák (Mikliš, Chlapík), 59. Forman (O. Najman). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Svoboda, Thuma. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7046. Střely na branku: 21:26.

Sestavy:
Liberec: Král (Hrenák) – Budík, Knot, Kolmann, Melancon, Ivan, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Mucha, A. Najman, Zachar – Vlach, Šír, Pérez.
Sparta: Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Mikliš, Němeček, Irving, Beaudin – D. Vitouch, Horák, Chlapík – P. Kousal, O. Najman, Řepík (C) – Buchtele, Lajunen, Forman (A) – Hrabík, Konečný, Harper.