„Každé vítězství je svým způsobem balzám na duši. Odehráli jsme pečlivé, bojovné utkání s nelehkým soupeřem a jsme vděční za tři body,“ hodnotil krátce po zápase před televizními kamerami hlavní trenér Filip Pešán.

Poprvé se mezi tři tyče postavil od začátku Lukáš Pařík a nevedl si vůbec špatně, přesto se nějaké chybičky našly. „Lukáš je sebevědomý gólman, který rád rozehrává kotouče sám. Evidentně mu beci moc nepomohli s komunikací a musíme na tom určitě zapracovat. Bylo tam pár chybiček, ale jinak odchytal skvělý zápas,“ řekl bývalý reprezentační kouč na adresu maskovaného muže.

Proti Slavii otevřel skóre už v páté minutě. K bodům to tehdy nevedlo.
Kluci jsou super a pomáhají mi, chválí své spoluhráče Chorvat Luka Kulenović

Pod Ještědem si vždy zakládali na skvělém výkonu brankáře, jenže letošní okolnosti zapříčinily, že se muž číslo jedna stále hledá. Měl jím být slovenský gólman Dávid Hrenák, který ale chytal naposledy shodou okolností proti Plzni 22. října a poté nečekaně vypadl z důvdou blíže nespecifikované nemoci. „U jeho případu se zprávy liší ze dne na den. Pevně doufám, že se do pár týdnů vrátí a pomůže nám v závěru sezony,“ přeje si liberecký lodivod.

Největší kaňkou na vítězném zápase byla nedůslednost při vyrovnávacím gólu domácího Tomáše Mertla. „Štvalo mě to. Je to věc, na které pracujeme. Myslím si ale, že ve zbytku zápasu jsme takové nedůslednosti neměli a porvali jsme se s tím dobře,“ uzavřel Pešán.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 38. Mertl (Pour) – 28. Melancon (Flynn, A. Najman), 46. Hawryluk (Budík, Flynn), 59. Flynn (Rychlovský, Filippi). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3256. Střely na branku: 33:33.

Sestavy:
Plzeň: Hlavaj (Pavlát) – Malák, Zámorský, Laakso, Dujsík, Piskáček (A), Kvasnička, Houdek – Schleiss (C), Mertl, Holešinský – Söderlund, Indrák, Lev (A) – Pour, Jansa, Rekonen – Hrabík, Straka, Matýs.
Liberec: Pařík (D. Král) – McCoshen, Melancon, Budík, Knot, Ivan, Galvas, Derner – Rychlovský, Filippi (A), Klíma – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Pérez – Vlach, Šír, Pekař.