V prvním vzájemném duelu se čekalo na gól až do prodloužení. To tentokrát se mohli domácí fanoušci radovat už v první třetině, když na začátku 9. minuty došťouchal puk za brankovou čáru Jakub Rychlovský. Následně měli domácí obrovskou příležitost na zvýšení náskoku, a to v podobě skoro dvouminutové přesilovky 5 na 3. Tygři to ale nesehráli vůbec dobře a Olomouc se naopak dostala na koně.

„Zlomovým momentem byla z mého pohledu nevyužitá přesilová hra pět na tři a následně další dvě nevyužité přesilovky v závěru zápasu. Jak jsme k tomu přistoupili, viděli všichni. Proto jsme si v posledních vteřinách nezasloužili uhájit náskok,“ hlesl zklamaně trenér Liberce Filip Pešán.

Nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Filippi.
Tygří hvězdy ovládli hned několik individuálních statistik základní části

Liberec navýšil vedení ve 32. minutě. Po pěkné souhře se prosadil v přesilové hře Martin Faško-Rudáš, kterému naservíroval kotouč před prázdnou bránu Tomáš Filippi. Olomoučtí se však nevzdali a ještě do druhé přestávky snížili v přesilové hře 5 na 3.

Místo zraněného Branislava Konráda nastoupil do třetí části v olomoucké brance Jakub Sedláček a čekalo se, že by toho Tygři mohli využít. To se ale nestalo. Naopak hosté při závěrečné hře bez brankáře dokázali vyrovnat 59 vteřin před koncem a dalších 49 po začátku prodloužení rozhodl o druhém bodů v sérii opět Jakub Orsava.

„Ve třetí třetině nám to tam padlo, přesilovka pět na tři nás nakopla. Za konečnou výhru v prodloužení jsme rádi. Myslím, že jsme si ji zasloužili,“ radoval se hostující trenér Jan Tomajko.

Třetí duel je na programu v sobotu 9. března od 17 hodin na ledě Olomouce.

HC Bílí Tygři - HC Olomouc 2:3pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky:
 9. Rychlovský (Filippi, Faško-Rudáš), 32. Faško-Rudáš (Filippi, A. Najman) – 37. Navrátil (Macuh, Káňa), 60. Bambula (Navrátil), 61. Orsava. Rozhodčí: Hribik, Pilný – Frodl, Špůr. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4686. Střely na branku: 18:37.

Sestavy:
Liberec: D. Král (Hrenák) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Kolmann, Budík, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Zachar – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Vlach, Šír, Kel. Klíma.
Olomouc: Konrád (41. Sedláček) – Sirota, Rutar, Ondrušek (C), Řezníček, Škůrek, Rašner, Mareš – Káňa, P. Musil, Orsava – Plášek, Macuh, Navrátil – Kunc, Anděl, Bambula – Kusko, Knotek (A), Klimek.