„Zápas byl extrémně podobný tomu prvnímu. Byl bojovný z obou stran. Dobře jsme odbránili dlouhé oslabení, ale na druhou stranu jsme si nepomohli v přesilových hrách tak, jak jsme chtěli. Tím, že jsme ale ubránili přesilovky Sparty, tak bych řekl, že remíza byla zasloužená. Potrestal nás zabijácký instinkt při poslední akci a bohužel jedeme domů za stavu 0:2,“ pokrčil smutně rameny hlavní kouč Filip Pešán.

1. čtvrtfinále play-off Sparta - Liberec.
Tygři dlouho vzdorovali, ale nakonec padli po nájezdech a první bod bere Sparta

Tentokrát to byla Sparta, která se ujala vedení. Už ve čtvrté minutě dorazil střelu od modré za záda Hrenáka Kryštof Hrabík. Ve druhé části ale srovnal z přesilové hry Jakub Rychlovský. Pak přišel nešťastný zákrok Oscara Flynna na Michala Moravčíka, kdy jej liberecký forvard narazil na hrazení a pro oba zúčastněné duel předčasně skončil. Flynn dostal trest do konce utkání a sparťanský obránce byl převezen do nemocnice na vyšetření.

„Doufám, že Michal Moravčík bude v pořádku, jelikož šlo o nepříjemný zákrok. Jsem ale přesvědčený, že Oscar Flynn to neudělal schválně,“ zastal se Budík svého spoluhráče.

Tomáš Filippi po utkání přiznal, že mu v osudný okamžik zatrnulo. „V takových okamžicích jde hokej stranou. Ze všeho nejdůležitější pro mě je to, že je snad Michal Moravčík v pořádku. Šlo o opravdu nebezpečný zákrok a doufám, že bude brzy zpět,“ nechal se slyšet nejproduktivnější hráč základní části.

Potyčka obou mužstev mezi střídačkami:

Zdroj: Deník/Tomáš Honzejk

Po zmíněném zákroku se do sebe navíc v tunelu mezi střídačkami pustili hráči obou mužstev a u jednoho trestu do konce utkání nezůstalo. Za vzájemnou bitku byli na domácí straně vyloučeni střelec první branky Kryštof Hrabík a Jan Buchtele. Z liberecké výpravy se mohli jít osprchovat Jaroslav Vlach a David Aubrecht.

Dále z utkání během druhé třetiny odstoupil z bolestivou grimasou také Lukáš Derner. I Vojtěch Budík se zvedal po jedné střele velmi těžce, ale zápas dohrál jako jeden z pěti beků Liberce. „Hru na pět obránců jsme zvládli, snažili jsme se hrát jednoduše a na krátká střídání. Já dostal do paty a do kotníku. Věřím, že to bude v pohodě. Ještě jsem ale nesundal brusle, takže teprve uvidíme, jak to vypadá,“ prozradil liberecký obránce.

Ve třetí třetině byly k vidění dva góly. Spartu poslal do vedení Ondřej Najman po krásně sehrané akci. Hosté vyrovnali po dorážce kapitána Birnera, který našel propadlý kotouč mezi Kovářovými betony. V základní hrací době se opět nerozhodlo, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm se dlouho čekalo na velkou šanci, která přišla necelých sedm minut před koncem. Michar Řepík vzal situaci dva na jednoho na sebe a přesným zásahem rozhodl o druhém bodu pro Spartu.

Sparťanská radost po vítězném gólu Řepíka:

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Hrabík (Harper, Kempný), 45. O. Najman (Krejčík, Chlapík), 74. Řepík – 25. Rychlovský (Filippi, Melancon), 47. Birner (Bulíř, Melancon). Rozhodčí: Úlehla, Stano – Hynek, Šimánek. Vyloučení: 6:3, navíc Flynn, Aubrecht, Vlach (všichni Liberec) - Buchtele, Hrabík (oba Sparta) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 12 241. Střely na branku: 50:33.

Sestavy:
Sparta: J. Kovář – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Mikliš, Moravčík, Irving, Němeček – D. Vitouch, Horák, Chlapík – P. Kousal, O. Najman, Řepík (C) – Buchtele, Lajunen, Forman (A) – Hrabík, Konečný, Harper.
Liberec: Hrenák – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík, Aubrecht – Vlach, Filippi (A), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Flynn – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Zachar, Šír, Kel. Klíma.