„Domácí pokračovali ve výborném výkonu z utkání proti Hradci. Přenesli si aktivitu a také to, co je celou sezónu zdobí, což je předbrankový prostor a urputnost. S tím jsme měli velké trable celou první třetinu. Paradoxně gól na 2:0 nám trochu rozvázal nohy, udělali jsme pár změn ve složení formací a začali jsme předvádět hokej, který jsme chtěli předvádět od začátku,“ prozradil trenér Filip Pešán, co stálo za libereckým obrozením.

Základem byla také dobrá obrana. „Vyzdvihl bych speciální formace, hlavně kluky, kteří hrají oslabení. Odehráli to velmi dobře, i když soupeř měl šance. Kluci to zvládli a pomohli jsme si zlomovým gólem v naší přesilovce,“ pravil kouč spokojeně.

Byznysmen Ondřej Kania získal opci na 75 procent akcií Slovanu Liberec, kterou musí uplatnit do 15. května. Stihne to ale nejspíš již během března.
Rozruch kvůli oslavě na Spartě. Budoucí boss Liberce vysvětluje, co je za videem

Podruhé v řadě se mezi tři tyče postavil slovenský brankář Dávid Hrenák a i on věděl, že klíč byl ve speciálních týmech. „Hodně důležité byly přesilovky a oslabení. Náš výkon se podle mě od první třetiny stupňoval. Každou chvílí jsme byli lepší a lepší. Kluci hráli poctivě a vítězství jsme si zasloužili,“ pochválil maskovaný muž své spoluhráče.

Momentální situace v tabulce je taková, že Tygři ztrácejí pouhé dva body na čtvrté místo zaručují čtvrtfinále, na kterém se nachází brněnská Kometa. Právě klub Libora Zábranského přijede v pátek v podvečer pod Ještěd a dá se očekávat velice urputná bitva z obou stran. „Musíme se připravit nejlépe, jak umíme. Pro oba týmy to bude taková zkouška, už to musí vypadat jako play-off hokej,“ má jasno Hrenák.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 17. Orsava (Klimek, Rašner), 22. Orsava (P. Musil) – 31. Rychlovský (Flynn), 39. Vlach (Zachar, Galvas), 43. Rychlovský (A. Najman, Flynn), 53. Rychlovský, 57. Bulíř. Rozhodčí: Kika, Vrba – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4196. Střely na branku: 25:26.

Sestavy:
Olomouc: Konrád (Sedláček) – Ondrušek (C), Řezníček, Sirota, Rutar, Rašner, Škůrek, Mareš – Kunc, Nahodil (A), Navrátil – Káňa, Anděl, Bambula – Klimek, P. Musil, Orsava – Chmielewski, Knotek (A), Kucsera.
Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík, Galvas – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Kel. Klíma – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Vlach, Šír, Zachar.