Ani v lázeňském městě to s Libercem nevypadalo dobře. Tygři sice ubránili první oslabení, jenže hned po jeho konci skóroval už ve třetí minutě Jan Hladonik a poslal Energii do vedení. Dvoubrankový náskok pak obstaral pro domácí chvíli po polovině zápasu Matěj Stříteský a zdálo se, že Liberec se řítí vstříc třetí porážce v řadě.

Jenže svěřenci Filipa Pešána následně dostali výhodu dlouhé přesilovky 5 na 3 a i když výhodu dvou mužů ještě nevyužili, tři vteřiny před koncem druhého trestu snížil po přesné teči mezi nohy brankáře Frodla Michal Bulíř. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí. Tento stav však netrval dlouho, když si po necelých třech minutách najel na přesnou přihrávku od Melancona na hranici brankoviště ve formě hrající Jakub Rychlovský a srovnal na 2:2.

Řecký obránce Marios Purzitidis má českou maminku. I proto se plynule domluví českým jazykem.
Z tlumočníka profesionálním fotbalistou. Zajímavá zkušenost, usmál se Purzitidis

Zápas se pomalu chýlil ke konci, když v čase 57:21 přišlo vyloučení domácího Bartejse za vysokou hůl. Liberec zamkl domácí v jejich pásmu a Tomáš Filippi tvrdou ranou pod břevno ze své oblíbené pozice na pravé straně ukončil třízápasové čekání na gól a nasměroval Tygry k vítězství. Vteřinu před koncem upravil skóre na konečných 4:2 pro Liberec Michal Bulíř gólem do odkryté brány.

Bílí Tygři tak zakončili rok 2023 vítězstvím a už ve středu 3. ledna přivítají před domácími fanoušky Motor České Budějovice.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí tygři Liberec 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky:
 3. Hladonik (R. Přikryl), 31. Stříteský (Rohan, Redlich) – 35. Bulíř (Flynn, Birner), 43. Rychlovský (Melancon, Faško-Rudáš), 59. Filippi (A. Najman, Melancon), 60. Bulíř (Vlach). Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Brejcha, Thuma. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5044. Střely na branku: 30:32.

Sestavy:
Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Rohan, Stříteský, Pulpán (A), Bartejs, Rulík – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Jiskra, Černoch (C), O. Procházka – Redlich, Hladonik, Kružík – Koffer, R. Přikryl, Kofroň.
Liberec: D. Král (Pařík) – Ivan, Melancon, McCoshen, Budík, Derner, Knot – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Vlach, A. Najman, Flynn – Birner (C), Bulíř (A), Klíma – Šír.