„Máme jeden život, stejně jako jsme měli v sérii s Olomoucí. Ve třetím utkání jsme podle mě nebyli horším týmem a možná měli i víc vyložených šancí než soupeř. Sparta je ale tým, který potrestá každou naši chybu a je extrémně efektivní, což my bohužel nejsme,“ prohásil Filip Pešán po prohře 3:5 na domácím ledě ve třetím utkání čtvrtfinálové série.

Podobně to vidí také Jaroslav Vlach. „Je samozřejmě škoda prohrát, když jsme třikrát vedli. Měli jsme to uhrát. Sparta má zkušený mančaft a zatím jsou v šancích větší zabijáci. My je máme taky, podle mě dost podobné, těch tutových možná víc, ale oni se k nim pak dostanou a mají tam ten zabijácký instinkt. To je zatím v sérii rozdíl,“ nechal se slyšet útočník pro klubový web.

Liberečtí florbalisté bojovali ze všech sil, ale na zkušenou Mladou Boleslav nestačili a po čtyřech čtvrtfinálových prohrách pro ně sezona skončila.
Na kluky jsme hrdí! Trenéři FBC Liberec jsou i přes konec sezony spokojení

Jak řekl muž s číslem 53, Liberec šel třikrát do jednogólového vedení, ale Sparta vždy našla odpověď. Poprvé se dostala do vedení až v 52. minutě, ale to už nepustila. Naopak minutu a tři vteřiny před koncem pojistila své vítězství gólem do prázdné branky a zajistila si pohodlné vedení v sérii 3:0.

Tygři tak stojí nad propastí, kdy jim další prohra ukončí letošní sezonu. „Doufám, že si vezmeme zkušenost ze série s Olomoucí. Víme, že poslední krok je nejtěžší. Sami jsme v téhle situaci v Liberci byli. Musíme se soustředit na čtvrté utkání a vložit do něj všechny síly, abychom sérii vrátili do Prahy. Potřebujeme uhrát jeden bod a od toho se odrazit,“ velí Vlach.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 8. Bulíř (Birner, Hawryluk), 18. Kel. Klíma (Ivan), 41. Zachar (Rychlovský) – 13. Forman (Lajunen, Němeček), 34. Krejčík (Forman), 44. Mikliš (Forman), 52. D. Vitouch, 59. O. Najman (D. Vitouch, Chlapík). Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Ondráček, Zíka. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7346. Střely na branku: 17:23.

Sestavy:
Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Aubrecht, Budík, Galvas – Vlach, Filippi (A), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Zachar – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Pérez, Šír, Kel. Klíma.
Sparta: J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Mikliš, Němeček, Irving, Beaudin – D. Vitouch, Horák, Chlapík – P. Kousal, O. Najman, Řepík (C) – Buchtele, Lajunen, Forman (A) – Hrabík, Konečný, Harper.