„Byly to naprosto zbytečné nervy a ukázka současného stavu, ve kterém naše mužstvo je. Téměř nás popravila naše vlastní přesilová hra. Speciální týmy nás velmi trápí a musíme se v nich zdokonalit, jinak budeme ztrácet zápasy,“ řekl po utkání pro klubový web trenér Filip Pešán.

Liberec v této sezoně využil z 26 přesilových her pouze 2, což ho s úspěšností 7,69% řadí až na desáté místo ze všech extraligových týmů. Ještě hůře na tom je ve hře v oslabení, kdy inkasoval děvětkrát z 24 pokusů při hře ve čtyřech. Tady je úspěšnost pouhých 62,5% a celkové 12. místo tabulky. Hůře jsou na tom pouze Kometa Brno (61,11%) a Vítkovice (57,14%). Navíc 24 trestů v pěti utkáních je třetí nejvyšší číslo. Více má jen Litvínov (25) a právě Kladno (32). 

Fotbalisté Horní Police (modrá) při utkání proti Sosnové.
Dostali pět červených, i když rozhodčímu roztrhali karty. Měl náhradní

Hosté tak nakonec litovali úvodního dějství, kde ztratili zápas. „Člověk nemusí být velký odborník, aby věděl, že jsme zápas prohráli v první třetině. Hrálo se nahoru dolů a byly tam strašné školácké chyby. Soupeř nějaké udělal taky, ale my je nepotrestali. Poté jsme se dostali do utkání a myslím, že jsme mohli dát i nějaké branky navíc. V závěru jsme si mohli vytvořit tlak, ale vyloučení nás stála hodně sil,“ popsal utkání trenér Kladna Otakar Vejvoda.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: Dvořák (Filippi), 6. Filippi (Faško-Rudáš, Ivan), 8. Galvas (Flynn, Faško-Rudáš) – 33. Ticháček (Kusý, Jarůšek), 38. Tralmaks (Plekanec, Ticháček). Rozhodčí: Úlehla, Ondráček – Klouček, Kajínek. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4776. Střely na branku: 26:29.

Sestavy:
Liberec:
 Hrenák (D. Král) – J. Dvořák, McCoshen, Melancon, Ivan, Petrovický, Derner, Galvas – Flynn, Filippi (A), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Bulíř (A) – Birner (C), Pérez, Klíma – Vlach, Šír, Gajda.
Kladno: Bow (9. Brízgala) – Slováček, Veber, Ticháček, Hejda, Martenet, Babka, Klikorka – Sideroff, Plekanec (C), Tralmaks – Kusý, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, Frolík (A) – M. Procházka, Melka, Beran.