Liberečtí hokejisté díky dalšímu domácímu vítězství 5:2 nad Hradcem Králové vybojovali důležité tři body v napínavém boji o předkolo extraligového play off.

Tygři, kteří ztrácejí na „desítku" už jen bod, si smlsli na druhém Mountfieldu díky slovenskému útočníkovi Bartekovi, který se blýskl hattrickem. Třemi body za tři finální přihrávky přispěl i Nedvěd, který se ale zranil.

Na šestou domácí výhru v řadě zadělali Severočeši v úvodní třetině, ve který šli do dvougólového trháku. Nejprve ve 13. minutě dokázal početní výhodu proměnit Barteka a v závěru třetiny sehráli Nedvěd s Vampolou ukázkově přečíslení a druhý jmenovaný zvýšil náskok domácích.

Na začátku druhé třetiny se v dobré pozici objevil hostující Švihálek, ale Melicherčík byl na místě. Hůře už se vedlo Kantorovi na druhé straně. Ve 23. minutě nedosáhl na Bartekovu střelu z levého kruhu a domácí šli do vedení 3:0. Kantor následně putoval na střídačku, jeho místo zaujal Kacetl. Gólu se poté dočkali i hosté, když Knotek využil dlouhou přesilovou hru.

S krátícím se časem začali hosté zvyšovat obrátky a tak bylo před Melicherčíkem pořádně rušno. Domácí gólman ale odolával. Hostující trenér sáhl už 57. minutě k power play a risk hostům nevyšel. Bartek střelou do prázdné branky dovršil hattrick. Ještě ani neutichly ovace a Kacelta překonal Urban. Konečné slovo měli ale hosté, kteří v 60. minutě využili přesilovku.

Pavel Hynek (trenér Liberec): „Jsme nesmírně rádi za tři body, za vítězství. Hradec jsme porazili poprvé v sezóně. Narazili jsme na nejlepší tým venku, výborně organizovaný, disciplinovaný. O to je vítězství cennější. Ale je to za námi, musíme se dívat kupředu. Máme takzvaně volno do půlnoci a od půlnoci už se musí naše myšlenky upínat k dalšímu zápasu, v úterý hrajeme na Slavii. Petr Nedvěd odstoupil pro zranění. Musí k lékaři, poté upřesníme, o co jde. Osobně myslím, že to nebude nic zásadního, Petr zřejmě nebude k dispozici na nejbližší utkání, ale věřím, že do těch dalších ano."