Nejprve se zaměříme na odchody z tygří smečky. Největšími ztrátami budou rozhodně odchod jedničky v bráně Petra Kváči, který zamířil do Švédska a dále také dvojice obránců Uvise Janise Balinskise a Richarda Nedomlela. Lotyšský bek vyrazil na zkušenou za oceán do týmu Florida Panthers, Nedomlel pak bude oblékat dres posledních mistrů, tedy Třince.

Mezi posilami je největším jménem určitě obránce Ronald Knot, který se vrací po dvou letech, kdy jeden rok strávil v Rusku a druhý v zámoří. Jedničkou mezi tyčemi by se měl stál slovenský mladý brankář Dávid Hrenák a těžko říct, co od tohoto brankáře ze zámoří očekávat. V přípravě se ale uvedl ve velmi dobrém světle a podával stabilní výkony.

Dres Bílých Tygrů v nadcházejícím ročníku 2023/2024.
ANKETA: Bílí Tygři představili nové dresy. Které se vám líbily nejvíce?

Dále Liberec posílil v obraně o Vojtěcha Budíka z Plzně, Iana McCoshena z Finska, ale jedná se o hráče se zkušenostmi z NHL. Přišli také Američan Kelly Klíma a slovenský útočník Miroslav Mucha. V přípravě prohráli svěřenci Filipa Pešána všechny tři zápasy ve Švýcarsku s tamními celky a jednou s pražskou Spartou. Naopak tu porazili vysoko 5:1 v posledním utkání 8. září a dvakrát vyzráli na Mladou Boleslav, se kterou vstoupí do nového ročníku na domácím ledě v pátek od 18 hodin.

Jak už bylo avizováno, bude to nový Liberec. V klubu dostávají stále větší prostor mladí hráči, kteří vedle zkušených rostou, jako například Adam Najman v loňské sezoně. Bílí Tygři budou v tomto ročníku velkou neznámou. Záleží, jak vstoupí do nové sezony a jak se povede další návrat Filipa Pešána domů.