Liberec se s Mladou Boleslaví střetl už mockrát a vždy se jednalo o pikantní souboj. Oba týmy na sebe narazily například v baráži nebo i play-off. Úspěšnější byli Bílí Tygři, a tak má Boleslav svému soupeři rozhodně co vracet.

Duel Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav začíná v úterý 11. srpna od 18 hodin.

Jak Bílí Tygři, tak Mladá Boleslav mají za sebou už jeden zápas v rámci základní skupiny Generali Česká Cupu. Zatímco Liberečtí zvládli přetahovanou v Karlových Varech, kde vyhráli 5:4 v prodloužení, Boleslav podlehla v gólové přestřelce Energii 5:7.

„První utkání, jsme spokojeni s výsledkem. Byla tam spousta dobrých věci, ale i věcí, na kterých musíme pracovat, tak je to vždy ze začátku sezony. Diváci se bavili, padlo devět gólů, takže za mě dobré utkání. Máme srpen, neočekával jsem, že se bude hrát takticky na 0:0. Výkon celého týmu byl na první zápas velmi solidní,“ uvedl trenér Bílých Tygrů Patrik Augusta.

„V první třetině zápasu byl průběh trošičku divoký, nesoustředili jsme se na obranu a dostali pět gólů, což je hodně. Nechali jsme v tom Máru Schwarze vykoupat, protože plno střel neviděl a bylo to pro něj strašně těžký. Pak po první třetině se to trošku zlepšovalo, hráli jsme rychleji v obraně a rychleji jsme napadali. Karlovy Vary vyhrály zaslouženě,“ řekl po nepovedeném střetnutí trenér Boleslavi Pavel Patera.

Kvůli bezpečnostním opatřením je kapacita hlediště omezena. Fanoušci budou muset mít nasazené roušky. Osoby bez roušky nebudou do Home Credit Areny vpuštěny.