Utkání mezi Turnovem a Frýdlantem bylo velice vyrovnané. Na konci osmé minuty se do vedení dostali hosté zásluhou Jana Kotrče. Domácí vyrovnali až krátce po startu třetí třetiny díky Petru Kyselovi. Rozhodující branku vstřelil v čase 49:54 frýdlantský Tomáš Janda. Turnov tak utrpěl první porážku v letošním ročníku.

Také v duelu mezi Varnsdorfem a Českou Lípou se z vítězství radovali hostující hráči. Českolipské poslal do vedení Milan Preussler, ale ještě do první sirény Varnsdorf skóre otočil po trefách Bohuslava Tenkráta a Jaroslava Matějky. Ve druhé části však Lípa předvedla gólový uragán a po čtyřech vstřelených brankách převzala kontrolu nad průběhem střetnutí, které nakonec vyhrála 6:3.

Celý program pátého kola pak ukončil souboj Slavoje Liberec s Lomnicí nad Popelkou. Po dvou periodách vedla Lomnice 3:2 a byla blízko k prvnímu bodovému zisku. Jenomže v závěrečném dějství Slavoj zabral a po gólech Václava Tomíčka, Jakuba Šestáka a Jiřího Peřiny zvítězil 5:3.

Lídry tabulky zůstávají Turnov s Jičínem, přičemž mají shodně 12 bodů. Stavební stroje ale mají utkání k dobru. Třetí je Frýdlant s devíti body, čtvrtý Liberec a pátá Česká Lípa mají šest bodů. Bez bodového zisku zůstávají Varnsdorf a Lomnice nad Popelkou.

KLM – 5. kolo

HC Turnov 1931 – HC Frýdlant 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a asistence: 41. Kysela (Maděra) – 8. Kotrč (Klinger), 50. Janda (Beníšek, Doubek).

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 3:6 (2:1, 1:4, 0:1)

Branky a asistence: 6. Tenkrát (Damnitz, Horák), 18. Matějka, 38. Černý (Matějka) – 2. Preussler (Gazsi), 25. Preussler (Holčák), 28. Ineman (Holčák, Černý), 32. Vaszily (Havel), 33. Bašek (Gazsi), 51. Gazsi (Hruška).

HC Slavoj Liberec – Lomnice nad Popelkou 5:3 (2:1, 0:2, 3:0)

Branky a asistence: 11. Šesták (Tomíček), 19. Herda (Šesták, Tomíček), 45. Tomíček (Šorejs, Šesták), 47. Šesták (Herda, Tomíček), 60. Peřina – 15. Martinec (Junek), 31. Junek (Mizera, Syrovátka), 36. Boukal.