Hokej: rýdlant a PSK překvapily

Liberec - V krajském přeboru se odehrálo 2. kolo nadstavby. Frýdlant překvapil doma hrající vojáky a vyhrál v prodloužení zápas o 5. - 7. místo. O další překvapení se postaral PSK Liberec, který zabodoval v České Lípě.

26.1.2011

STŘÍTESKÝ MÁ PROTIHRÁČE NA ZÁDECH. Frýdlantský hokejista doslova veze vojáka.Foto: Deník/Petr Šimr

Predators Česká Lípa - PSK Liberec 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Utkání začalo ve vysokém tempu a ze zajištěných obran. Šancí proto nebylo tolik, a když se již hráči dostávali na dostřel, vše spolehlivě pochytali oba brankáři, kteří si svoje výborné výkony udrželi po celý zápas. V první třetině se prosadil pouze jediný střelec, a to hráč PSK Vozák. Na začátku druhé třetiny hráli hosté přesilovku, ale smolnou tečí dostali po 27 vteřinách vyrovnávací branku. Tato povzbudila domácí Predátory, kteří dostali PSK pod obrovský tlak. S velkým sebezapřením hosté odolali a postupně srovnali s domácími krok.

Ve III. třetině stále oba dva týmy předváděly pěkný a svižný hokej, který trochu brzdili svými oboustranně nepřesnými výroky hlavní rozhodčí. To nezvládli domácí hráči a oslabili tak výrazně svůj tým. Častá vyloučení jim vzala hodně sil, což trestal necelé dvě minuty před koncem opět Vozák. Domácí ještě zkoušeli hru bez brankáře, ale obrana i brankář byli proti, a tak si PSK připsal 3 cenné body z ledu velmi dobře hrajících Predátorů.

Branky: 21. Novák - 17. Vozák (Černý), 59. Vozák (Měrtl, Černý). Rozhodčí: Lorenčík - Touš, Hladík. Vyloučení: 8:9, navíc Nikl (ČL) TH, Preussler (ČL) 10 OT, Holčák (ČL) 10 OT+TH. Zásahy brankářů: 33:35. PSK: Pyrochta - Měrtl, Ubry, Kapoun, Vorel, Číž, Francl, Šostý, Maděra, Malinský, Vozák, Černý, Šebesta K., Šebesta H., Šorejs, Baran.

VTJ Liberec - Frýdlant 7:8 pp (2:1, 1:2, 4:4 - 0:1)

Už výsledky v základní části ukázaly, že obranná hra VTJ Liberec je tuto sezónu zoufalá a pořádně děravá. Proč hraje liberecký klub jen skupinu o nasazení do play-off, ukázalo právě toto utkání. Přestože v polovině zápasu bylo 3:2 pro domácí, začaly narůstat zmatky v obranném pásmu a tým několikrát podržel brankář. Před odchodem do kabin nakonec Frýdlantští přece jen dokázali srovnat na 3:3 a přiblížit se překvapení.

Ve třetí části hry se nejprve dostalo do vedení opět VTJ, ale chaos v obraně a přesná muška hostujících hráčů dostala Frýdlant do vedení 6:4. Až při tomto nepříznivém stavu pomohla redukce sestavy uzavřít několikrát soupeře pod zámek a skóre otočit. Zasloužené remízy se ale hosté dočkali, když využili jeden z protiútoků a dali zápasu konečnou podobu po 60 minutách na 7:7.

V prodloužení mohl pro domácí rozhodnout Herdův první útok, jenže známé nedáš – dostaneš potvrdil soupeř a zásluhou Čejky poslal do branky domácích osmý pozdrav. Po výsledku 7:8 v prodloužení se tak ze zisku dvou bodů raduje Frýdlant, zatímco vojáci nyní musejí popřemýšlet, jak z této bídy ven..

Branky: Burkoň 4, Horáček, Psota, Svoboda R. - Hodač 4, Čejka 3, Peřina. Rozhodčí: Hladík - Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 5:5, využití: 1:1. VTJ: Brázdil (41. Dulák) - Bretl, Dvořák, Urban, Kyselák T. - Svoboda, Herda, Burkoň, Holata, Šnajdr, Psota, Růzha, Horáček, Jágr. Frýdlant: Sýkora - P. Peřina, Mikan, Coufal, J. Peřina, Vološín - Pěnkava, Šlejtr, Čejka, Hodač, Sommer - Stříteský, M. Vrkoslav, R. Vrkoslav.
Příští program: Neděle 30. ledna 16,45: Lomnice – Predators Česká Lípa, 17: Jičín – VTJ Liberec, 19: PSK Liberec – Bohemians Praha. Volno má Frýdlant.

26.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Výstava Metznerbund v Oblastní galerii.
9

Metznerbund v Oblastní galerii překvapuje porcí pestrého umění českých Němců

JAKUB ROSSMANN Narodil se 16. října v liberecké porodnici mamince Michaele Hesové z Liberce. Vážil 3,81 kg a měřil 52 cm.
8

Hlasujte pro nejhezčí miminko 42. týdne roku 2017

Kraj ušetřil na veřejných zakázkách miliony

Liberec – Od začátku letošního roku do konce září Liberecký kraj vyhodnotil celkem 135 veřejných zakázek za předpokládanou hodnotu 827.497.297 Kč.

Byl to dříč, vzpomíná na atleta Karla Koláře jeho trenér Vladimír Zelin

Úspěšný, nedávno zesnulý, jablonecký atlet, Karel Kolář, strávil nejdelší a také nejúspěšnější sportovní období v jablonecké TJ Liaz. Tam jej v letech 1977 až 1982 trénoval Vladimír Zelinka.

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech opět mohou plnoletí občané ČR volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Derby mělo říz! Liberec obrat dokonal v nájezdech, Litvínov nasadil posily

Litvínov – Osmý pokus libereckým vicemistrům vyšel a konečně slaví první venkovní výhru v sezoně. Dočkal se v jednom ze šlágrů 15. extraligového kola v Litvínově, kde díky trefě Michala Bulíře vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Bílí Tygři dvakrát prohrávali, avšak vždy dokázali srovnat krok a obrat nakonec v nájezdech dokonali.