Liberec s brankářem Jaroslavem Pavelkou v zádech vstoupil do utkání hodně dobře. Lenc sice ještě neuspěl, ale poté nahodil Mislav Rosandič kotouč od modré čáry a brankář Třince Štěpáněk jej spatřil až ve své síti. Následně bylo pro Tygry ještě lépe. Faul Stránského potrestal po přihrávce Rachůnka Tomáš Filippi, který dostal puk za záda Štěpánka s pomocí třineckého obránce Musila.

Na opačné straně kontroval Marcinko, jehož pokus Pavelka vyrazil betonem. V době, kdy se potrestaný Filippi vrátil z trestné lavice, ujel třinecké defenzivě, ale Štěpánek zneškodnil rovnou dva pokusy libereckého útočníka. Třinec se však v 15. minutě vrátil zpět do hry. Situaci tří na dva vyřešil důrazem na brankovišti Aron Chmielewski.

Závěr první třetiny patřil naopak Ocelářům. Početní výhodu sice ještě nezužitkovali, ale v posledních vteřinách předvedli domácí ukázkovou kombinaci, kterou do prázdné liberecké branky zakončil Marian Adámek. Třinečtí měli brilantní začátek druhé části, protože Petr Vrána se natlačil do útočného pásma a propasíroval touš za brankovou čáru. Platnost gólu musel ještě posvětit videorozhodčí.

Vyrovnání měl na hokejce Zachar, ale z mezikruží neuspěl. Liberečtí se dočkali ve 34. minutě, kdy Rosandič na sebe natáhl tři protihráče a předložil pas úplně volnému Radanu Lencovi, který zamířil přesně k tyči. Třinec si vzal vedení zpět s blížícím se koncem druhého dějství, kdy přesilovku využil Matěj Stránský.

Hostitelé odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek, když od modré čáry vyslal nechytatelnou bombu Jan Jaroměřský a gólman Pavelka lovil puk ze své sítě popáté.  Liberec přesto ještě dostal možnost na snížení v početní převaze po vyloučení Stránského, který za vysokou hůl a následné protesty vyfasoval menší a vzápětí i osobní trest.

Bílí Tygři se o slovo přihlásili v 58. minutě, kdy Birner nabil Ronaldu Knotovi, který doslova propálil Štěpánka. Hosté tak snížili na jednogólový deficit a na drama tak bylo v závěrečných desítkách sekund ještě zaděláno. Hlavní trenér Liberce Patrik Augusta si pak vybral oddechový čas a nechal brankáře Pavelku na střídačce.

Hra bez gólmana ale Severočechům nepomohla, naopak. Puku se zmocnil Milan Doudera, který zpečetil vítězství Třince 6:4. Liberec se tak ze Slezska vrátil s prázdnou.

Tipsport extraliga – 21. kolo

HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)

Branky a asistence: 15. Chmielewski (Zadina, Marcinko), 20. Adámek (Roman, O. Kovařčík), 22. Vrána (Zadina, Musil), 36. Stránský (Hrňa, Růžička), 45. Jaroměřský (Jašek, M. Kovařčík), 59. Doudera - 4. Rosandič (Birner, Knot), 8. Filippi (Rachůnek, Jelínek), 34. Lenc (Rosandič, Birner), 58. Knot (Birner, Bulíř). Rozhodčí: Hodek, Kika – Ganger, Klouček. Vyloučení: 7:7, navíc Zadina, Stránský (oba Třinec) 10 minut. Využití: 1:1. Hráno bez diváků.

Sestavy

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kořenář) – D. Musil, M. Doudera, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek, Zahradníček – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Hrňa. Trenér: Varaďa.

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Kváča) – Šmíd, T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek, A. Musil – Šír, Najman, M. Zachar – Hrabík. Trenér: Augusta.