Bruslaři v minulém vzájemném utkání prolomili nepříznivou sérii, kdy po deseti letech dokázali vyhrát pod Ještědem. Bílé Tygry chtěli zaskočit i tentokrát, ovšem Severočeši statečně bojovali. Na první gól by se nemuselo čekat tak dlouho, pokud by ve 14. minutě Radan Lenc netrefil břevno domácí branky.

Do konce úvodní části si oba týmy ještě vypracovaly zajímavé příležitosti. Nejprve Zbořil nevyzrál na Kváču a po něm se do listiny střelců nezapsal po individuální akci ani Rosandič. Chvíli po přestávce měl první trefu na hokejce Gríger, ale Růžička si s jeho šancí poradil.

V čase 28:43 předvedl ukázkový přesun Růžička, který se vytáhl proti zakončení Bulíře, který měl před sebou téměř odkrytou klec. Ačkoliv rozhodčí celkem dost vylučovali, na otevření skóre se muselo ve ŠKO-ENERGO Aréně čekat i dál.

Jako první přesilovou hru využili Tygři. Ve 49. minutě přihrál Birner z kruhu na modrou čáru Knotovi, jehož bombu Růžička odrazil pouze k Adamu Musilovi, který zasunul puk do sítě. Také Mladoboleslavští si pomohli v početní výhodě. Když na trestnou lavici usedl Knot, vypálil Ševc a vyražený kotouč dopravil na místo určení David Šťastný.

Nic dalšího se už ve zbytku základní hrací doby nestalo, a tak přišlo na řadu prodloužení. Z něj neuběhly ani dvě minuty, když v přečíslení dvou na jednoho nahrál Bulíř Petru Jelínkovi, který pro Liberec vystřelil bonusový bod.

Tipsport extraliga – 44. kolo

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 1:2 po prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Branky a asistence: 56. Šťastný (Ševc, Zbořil) – 49. Musil (Knot, Birner), 62. Jelínek (Bulíř, Vitásek). Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Lederer, Lhotský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Hráno bez diváků.

Sestavy

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Allen, Ševc, Bernad, Dlapa, Moravec, Šidlík, Vacík – Kotala, A. Zbořil, Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský. Trenér: Rulík.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek, Rychlovský – D. Špaček, Šír, Průžek. Trenér: Augusta.