Liberec po třech výhrách nad rámec normální hrací doby následně stejný počet zápasů v nastavení nebo po nájezdech prohrál, v neděli tak na třineckém ledě sérii tří porážek uťal.
Domácí prohráli i čtvrtý domácí duel, byť tentokrát brali aspoň bod.

„Myslím si, že ve většině zápasů nehrajeme špatně, bohužel jsme však nestříleli branky. Vždy to pak vyústí v prodloužení nebo nájezdy,“ řekl liberecký šikula Martin Faško-Rudáš, jenž vyrovnával na konci druhé třetiny na 2:2. Ve 41. minutě dostal Tygry do vedení Frolík, ale pět minut před koncem vyrovnal na 3:3 Roman…

A tak rozhodlo na začátku 62. minuty už zmiňované prodloužení, ve kterém hosté využili početního přečíslení a utkání ukončili.

Hokejová extraliga - 7. kolo:

Oceláří Třinec - Bílí Tygři Liberec 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Daňo (M. Růžička, J. Jeřábek), 21. M. Růžička (Daňo, Nestrašil), 55. Roman (M. Růžička, Nestrašil) – 18. Vlach (A. Najman), 36. Faško-Rudáš (Rosandić, Bulíř), 41. Frolík (Balinskis, Filippi), 62. Melancon. Rozhodčí: Hradil, Kika – Hlavatý, Axman. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. Střely na branku: 33:25. Diváci: 3642.

Třinec: Mazanec – J. Jeřábek, M. Doudera, Adámek, Čukste, Jaroměřský, Zahradníček – M. Růžička, Marcinko, Voženílek – Hrehorčák, Roman, Nestrašil – Svačina, Hudáček, Daňo – Kurovský, Dravecký, Chmielewski – Doktor. Trenér: Zdeněk Moták.

Liberec: Neužil – Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, J. Dvořák, Derner, Rosandić – Faško-Rudáš, Bulíř, Birner – Frolík, Filippi, Flynn – Rychlovský, A. Najman, Vlach – Šír, Jelínek, Čederle. Trenér: Patrik Augusta.