Lépe začali Berani, v 16. minutě se střelou z mezikruží prosadil Tomáš Fořt. Tygři zareagovali v polovině zápasu, kdy chybu Jana Dufka potrestal po přihrávce Jiřího Průžka Dávid Gríger. V čase 45:32 vypálil Petr Kolmann, jehož bomba se zastavila až ve zlínské brance. Liberec poprvé v utkání vedl. Zanedlouho využil přesilovku domácí Martin Novotný a začínalo se opět od začátku. Zlín zužitkoval i další početní převahu, ve které se tentokrát trefil David Nosek a hostitelé se přiblížili k zisku tří bodů.

Minutu a půl před koncem třetí třetiny se nechal vyloučit zlínský Köhler, trenér Augusta odvolal Pavelku z branky a početní výhodu zhodnotil Michal Bulíř, který poslal partii do prodloužení. Bonusový bod navíc nakonec získal Zlín až v samostatných nájezdech, které rozhodl Zdeněk Okál.

„Utkání rozhodlo naše neproměňování šancí, vytvořili jsme si jich během duelu dost, ale nebyli jsme produktivní v koncovce. Ve třetí třetině jsme udělali dva hloupé fauly, které soupeř využil. Pak jsme sice vyrovnali v power play, to je pozitivní, ale v prodloužení jsme zase nedali mnoho šancí. Soupeř hrál houževnatě, obětavě, celý zápas bojoval. My jsme si odsud neodvezli vítězství kvůli naší neproduktivitě,“ řekl trenér Bílých Tygrů Liberec Patrik Augusta. Jeho družinu čeká další zápas v pátek 15. ledna, kdy na domácím kluzišti v Home Credit Aréně přivítá od 18 hodin Kometu Brnu. Hrát se bude pochopitelně před prázdnými tribunami.

Tipsport extraliga - 12. kolo

PSG BERANI ZLÍN – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 4:3 po samostatných nájezdech (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Fořt (Nosek), 49. M. Novotný (Fryšara), 53. Nosek, rozhodující nájezd Okál – 31. Gríger (Průžek), 46. Kolmann (Birner), 59. Bulíř (J. Vlach, Birner).

Rozhodčí: Kika, Pilný – Bryška, Lederer.

Vyloučení: 5:4, navíc Birner (Liberec) 10 minut.