Od začátku se hrál svižný hokej s šancemi na obou stranách. Oba gólmani však zůstali neprůstřelní, Liberec nejprve zkoušel pozornost Ondřeje Kacetla střelami ze středního pásma. Tygři pak nevyužili první přesilovku, ačkoliv uzavřeli Oceláře v jejich obranném pásmu. Domácí si následně vytvořili tlak, který mohl korunovat gólem Špaček, ale nabídku Vlacha za Kacetla nedostal.

Závěr úvodní části patřil jednoznačně libereckým hokejistům. Bulíř nabil Grígerovi, kterého vychytal Kacetl. Ve 28. minutě se mohl Liberec ujmout vedení, jenomže Gríger sám před Kacetlem neuspěl. Hostitelům přálo i štěstí, když se Stránský prosmýkl do útočného pásma a z levé strany trefil jen tyč.

S blížícím se koncem prostřední periody se hrálo nahoru dolů se zákroky na hranici pravidel. Rozhodčí však nechtěli zbytečně zasahovat do děje zápasu a nechali hře volný průběh. Liberec měl podruhé kopec štěstí po akci Vrány, po jehož zakončení zazvonila za Kváčou branková konstrukce. Tuto skutečnost si ještě sudí nechal potvrdit u videa.

Ve třetím dějství znovu hrály prim obrany a bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu. Rozhodující trefu měl na hokejce Vlach, leč z kruhu Kacetla neprostřelil. Do konce základní hrací doby zbývalo patnáct sekund, když se z křídla urval Najman, který ale našel jen připravenou Kacetlovu lapačku.

Utkání tak dospělo do prodloužení.  V něm měli navrch Třinečtí, kteří po zásluze vstřelili vítězný gól. Po zaváhání Kolmanna před brankou se ke střele dostal Freibergs a jeho pokus umně tečoval za Kváču Matěj Stránský. Třinec tak vyhrál v Liberci čtvrtý zápas 1:0 v prodloužení a doma už může slavit zisk titulu.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta (Liberec): „Rozhodla jedna střela, jedna teč. My jsme měli nějaké šance, soupeř taky. Prohráli jsme se vztyčenou hlavou, nemám hráčům co vytknout. Dokud někdo nevyhraje čtvrtý zápas, tak není konec. V prodloužení jsme zkusili reklamovat vysokou hůl, ale nevyšlo to.“

Václav Varaďa (Třinec): „Od prvních minut jsme měli jiný projev v utkání. Hrozně jsme chtěli vyhrát, bylo to na nás vidět. Byli jsme urputní, důrazní a hráli jsme jednoduše. Zasloužili jsme si vstřelit rozhodující gól. Měli jsme tam pár tyček a tlak ve druhé třetině. V prodloužení jsme to taky chtěli víc a neskutečně si toho duelu vážím.“

Finále play-off Tipsport extraligy – 4. zápas

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 0:1 v prodloužení (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
Branka a asistence: 70. Stránský (Freibergs). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 300. Stav série: 1:3.
Sestavy
Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandič, Hanousek, Derner, Havlín – Lenc, Musil, Birner – Bulíř, Gríger, Najman – Špaček Šír, Vlach – Dlouhý, Pabiška, Rychlovský. Trenér: Augusta.
HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, Doudera, Kundrátek, Musil, Adámek, Freibergs – Růžička, Vrána, Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Chmielewski. Trenér: Varaďa.