Smolnou se pro Bílé Tygry a jejich do té doby neprůstřelného gólmana stala 13. minuta, kdy se prosadil Martin Růžička. V polovině zápasu zvýšil třinecké vedení Vladimír Dravecký a stejný hráč se trefil i v třetí periodě. Konečný stav pečetil v 51. minutě hostující Milan Mikulík.

Jaromír Jágr. Ilustrační foto.
Jágrova premiéra po éře v NHL může být v Liberci!

Do utkání vstoupil Liberec bez tahouna Marka Kvapila. Extraligovou premiéru si zato odbyl mladý Ondřej Chrtek. Domácí byli lepší, na třineckou bránu vyslali 34 střel, ale doplatili na mizernou produktivitu.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) Branky a nahrávky: 13. Martin Růžička (O. Kovařčík, Cienciala), 31. Dravecký (Petružálek, Martin Růžička), 44. Dravecký (Linhart), 51. Mikulík (Chmielewski). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Barvíř, Lhotský. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 4 454.
Sestavy:
Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Derner, Kolmann, Šmíd, Maier – Bakoš, P. Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Ordoš – Lakatoš, Redenbach, Jašek – D. Špaček, Chrtek, J. Vlach.
Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Adámek, Linhart – Petružálek, Mikulík, Chmielewski – Martin Růžička, R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.