"Naprosto vyrovnaná série, Třinec byl tvrdý, nekompromisní. My jsme měli mladší a méně zkušený tým, což se asi nakonec projevilo. Dneska jsme mohli dát na 2:0, ale nepovedlo se a sérii do Liberce jsme už nevrátili," řekl liberecký trenér Filip Pešán a o své budoucnosti na lavičce Bílých Tygrů hovořit nechtěl: "Nevím, co bude…".

„Chyběla nám zkušenost, hráli jsem jen čtyři zápasy ze šesti a to nestačilo,“ uvedl zklamaný liberecký kapitán Petr Jelínek. „Je to největší zklamání kariéry. Třinec byl výborně připravený, poslední dva zápasy rozhodly pro soupeře detaily. Klíčová v sérii byla domácí porážka v prodloužení,“ uvedl liberecký bek Ladislav Šmíd.

„Jejich opory byly nejlepší hráči série, u nás toho tak nebylo. Teď jsme zklamaní, ale za pár dní budeme druhé místo považovat za úspěch,“ uvedl liberecký forvard Michal Birner. „Titul je nádherný, úžasný pocit,“ řekl třinecký brankář Šimon Hrubec s tím, že finále bylo náročné po psychické stránce.

„Série byla strašně těžká. Jsem strašně rád, že jsme se do finále dostali a zvládli ho. Jsem strašně rád,“ uvedl třinecký Petr Vrána.

 Třinec – Liberec 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Vrána (Roth, Werek), 31. Cienciala (Hrňa), 57. Roth (Martin Růžička, Vrána), 59. Werek (Douder) – 11. Derner (Hudáček), 32. Redenbach (Lakatoš, Kolmann) Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno). Konečný stav série 4:2.
Třinec: Hrubec – Gernát, Roth, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Husák – M. Růžička, Vrána, Werek – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Cienciala. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.
Liberec: Will – Kolmann, Derner, Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty – Lenc, Filippi, Birner – Valský, Hudáček, Ordoš – Zachar, Jelínek, Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.
Trenéři: Pešán a Augusta.