Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Liberec - Bílí Tygři z Liberce po neuvěřitelné bitvě porazili v klíčovém utkání 5. kola základní skupiny E švýcarský HC Davos 4:3 a zajistili si v Lize mistrů účast v play off.

3.10.2017

Bílí Tygři Liberec - HC Davos.Foto: Deník / Zbranek Petr

Český vicemistr se dost nadřel, hosté hráli hned třikrát power play a dokázali zápas neuvěřitelně zdramatizovat. Nakonec doplatili na to, že nedokázali v ani jednom střetnutí evropské soutěže vyhrát venku.

ŽÁDNÁ HITPARÁDA

První třetina žádnou hokejovou hitparádu nenabídla. Hosté se snažili využít nepřesné a kostrbaté liberecké rozehrávky a třebaže se Tygrům nějak extra nevedl přechod do ofenzivy, několik slušných akcí si vypracoval.

Aktivní byl agilní forvard Bakoš, avšak gólman Davosu 30letý Joren van Pottelberghe díky šesti zákrokům v úvodní periodě ještě čisté konto udržel.

Neplatilo to dlouho, neboť loňská posila ze švédského Linköpings HC záhy inkasovala. První gól padl v první přesilové hře ve 22. minutě, kdy se k několikrát odražené Pyrochtově ráně od modré pohotově dostal před brankovištěm Lakatoš a slušně zaplněná aréna, kde bylo více než čtyři tisíce diváků, slavila premiérovou změnu skóre - 1:0.

HOSTÉ NESLOŽILI ZBRANĚ

Další rozruch nastal v závěru druhé třetiny. Vedení Tygří smečce vydrželo do 35. mnuty, kdy Jeník neuhlídal rozjetého Littleho a ten po hezké individuální akci vyrovnal - 1:1. Nerozhodný stav trval minutu - stejnou mincí oplatil na domácí straně snajpr Bakoš - 2:1. V závěru srovnal v oslabení po brejku Wieser, avšak branka nebyla uznána, po poradě sudích s videorozhodčím totiž padla až po siréně…

Liberec měl v úvodu třetí třetiny k dispozici 46 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři, ale třetí gól dal až v 45. minutě Jašek. Kdo si myslel, že je rozhodnuto, byl na omylu. Hosté zbraně nesložili a v 56. minutě dal další kontaktní gól Walser - 3:2.

Dvě branky padly ještě v poslední minutě, na každé straně jedna. Liberec rozhodl až během druhé power play, 50 vteřin před koncem se trefil Bulíř. O chvilku později snížil Kessler, ale v závěru už hosté při třetí power play srovnat nedokázali…

Liga mistrů, skupina E, 5. kolo: Bílí Tygři Liberec - HC Davos 4:3 (0:0, 2:1, 2:2). Branky a nahrávky: 22. Lakatoš (Jánošík), 36. Bakoš (Jašek), 45. Jašek (Lakatoš, Jelínek), 60. Bulíř - 35. Little (Kousal), 56. Walser (Jörg), 60. Kessler (Eggenberger). Rozhodčí: Piechaczek, Souček – Brejcha, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 4 241.
Liberec: Will - Jánošík, Ševc, Pyrochta, Derner, Plutnar, Kolmann, Hrabík, Havlín - Lakatoš, Jelínek, Krenželok - Baloš, Bulíř, Bartovič - Dlouhý, Jašek, Ordoš - Jeník, Vantuch, Špaček. Trenér Filip Pešán.

Autor: Vlastimil Novotný

3.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Prezident Miloš Zeman. Ilustrační foto

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

V liberecké knihovně propuknou Dny česko-německé kultury

Liberec – Přednáška zakladatele turistické cesty Via sacra, film o netradičních leč účinných metodách výuky, fotografická výstava nebo koncert vážné hudby.

Naši prvňáci ze ZŠ Vrchlického v Liberci

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Liberecka.

Tento víkend bude v Liberci patřit mladým šermířům

Liberec – O víkendu se do Liberce sjede na 200 mladých šermířů z devíti zemí. Utkají se na už druhém ročníku turnaje Babylon Cup.

ANKETA: Měla by vláda zrušit plánované rozšíření EET?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.