Bílí Tygři se po dvou porážkách na východě Čech dočkali doma pod Ještědem první výhry, konkrétně 4:2, a stav na zápasy snížili na 1:2. Duel číslo čtyři se bude hrát v úterý od 18:00 opět v liberecké aréně.

"Doma nám to jde, pomáhají nám diváci. Klíčem k úspěchu byla dobrá obrana. Soupeře jsme dokázali navíc dostat pod tlak, byli lepší, škoda jen rychle inasované branky po našem druhém gólu," řekl agilní liberecký bek Filip Pyrochta, jenž připsal v pondělním podvečeru dvě asistence.

Domácí nastartoval přesilovkový gól Kvapila, na 2:0 ještě v první třetině zvýšil Ordoš. Hosté po 25 vteřinách sice Smoleňákem rychle korigovali, avšak to bylo z jejich strany na hodně dlouho vše.

Definitivní bod zlomu přišel v úvodu druhé periody v čase 21:41. Domácí šikovným Pyrochtou rozehráli skvělou kombinaci, kterou zakončil po asistenci Kvapila pohotovou střelou Filippi - 3:1! "Naštěstí jsem tu souhru zakončil a spadlo to tam," oddechl si liberecký snajpr Tomáš Filippi.

"Byl to zápas nahoru dolu, takhle jsme si to nepředstavovali. Liberec nepředvedl nic extra, ale my nehráli to, na co máme. Zítra nás čeká další utkání," uvedl hradecký forvard a autor první hostující branky Radek Smoleňák.

Výborný výkon předvedl brankář vítězů Will, jenž kryl 22 střel a domácím dodal klid i v oslabení v polovině třetí třetiny.

Závěr přinesl jen kosmetické změny stavu. Pět minut před koncem zvýšil druhou trefou v utkání pohotovou dorážkou a druhou brankou v utkání Kvapil - 4:1. Konečný stav přinesl čas 57:30, kdy se trefil Červený. Hradec zkusil 130 vteřin dlouhou power play, ale protože nevyužil tři velké šance, tak velké drama už nenastalo.

Hokejová extraliga, 3. čtvrtfinále:

Bílí Tygři Liberec - Mountfield HK 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. M. Kvapil (Filippi, Bakoš), 16. Ordoš (Pyrochta, Redenbach), 22. Filippi (M. Kvapil, Pyrochta), 55. M. Kvapil (Bakoš) – 16. Smoleňák (Zigo), 58. Červený (Smoleňák). Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:4 + Jelínek (Lib.) 10 min. zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 7 500 (vyprodáno).

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach.

Mountfield HK: Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal, Červený – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Köhler, Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal.