Liberec - Vítkovice 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Jeden gól byl málo. První trefy, na každé straně jedna, padly v přesilových hrách, v 35. minutě obstaral vítěznou branku hostů po hezké kombinaci Zdráhal. Bílým Tygrům nepomohl ani návrat hlavního kouče Filipa Pešána, jenž byl téměř měsíc u úspěšné hokejové reprezentace do 20 let (4. místo na MS). Na libereckou lavičku se k asistentovi Karlu Mlejnkovi vrátil po osmi utkáních. V nich měli Tygři bilanci 4 výhry, 4 prohry a 11 získaných bodů.

„Byl to souboj našeho týmu s Patrikem Bartošákem a jeho brankovou konstrukcí. Ten souboj jsme bohužel prohráli. V závěru už soupeř ujel do brejku a rozhodl o výsledku. Doufám, že si šťastnější chvíle stále ještě schováváme na finální část sezony," řekl liberecký trenér Filip Pešán.

Domácí hosty přestříleli, ale měli smůlu. Forvardi Bakoš a Jašek trefili tyče, při téměř dvě a půl minuty dlouhé přesilovce pět na tři čaroval vítkovický brankář Bartošák, jenž kryl 38 střel! Porážku neodvrátila ani tříminutová power play, při které Dej a Květoň tříbodový zisk pod Ještědem potvrdili.

„Musím pochválit kluky za obětavost a výkony v oslabení, tím nám hodně pomohli k vítězství. Celé to famózním výkonem korunoval Patrik Bartošák," dodal vítkovický kouč Pavel Trnka.

Branky a nahrávky: 34. M. Kvapil (P. Jelínek, Ševc) – 31. Olesz (D. Květoň), 35. P. Zdráhal (Kucsera, Kolouch), 57. Dej, 60. D. Květoň. Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 5 275.

Sestavy

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Derner – Lakatoš, Redenbach, L. Krenželok – Bakoš, P. Jelínek, M. Kvapil – Ordoš, Bližňák, Jašek – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach.
Vítkovice: Bartošák – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Urbanec – Dej, Lev, Olesz – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Bartovič, Kolouch, Kucsera – Szturc, T. Jáchym, Kurovský – P. Zdráhal.