Skóre utkání mezi Pardubicemi a Libercem se poprvé měnilo v čase 11:28, kdy Lenc prošel s pukem do útočné třetiny, načež jej předal Rosandičovi, jehož střelu od modré čáry tečoval před Kantorem Michal Birner. Po návratu z kabin vypálil Jaroslav Vlach, který poslal Liberec do dvoubrankového vedení.

Dynamo se nadechlo ve 37. minutě, kdy Pardubice vrátil zpět do zápasu Valentin Claireaux. Jak se později ukázalo, tohle byl jediný úspěšný zásah domácích hokejistů v tomto střetnutí.

Zřejmě definitivní hřebíček do pardubické rakve zasadil pouhé tři vteřiny před koncem druhé periody Dávid Gríger, jehož trefu musel posvětit až videorozhodčí. Pojistku tří bodů pro tým zpod Ještědu pak ještě přidal opět Dávid Gríger, který úspěšně zakončil situaci dvou na jednoho, čímž potrestal velkou chybu v obraně Pardubic.

Liberec tak vyhrál v Pardubicích 4:1. Další partie čeká na Bílé Tygry v pátek 27. listopadu, kdy se ve šlágru kola představí v Třinci. Liberec bude mít svému soupeři co vracet, protože Oceláři nedávno vyhráli pod Ještědem 3:1. Kdo uspěje tentokrát?

Tipsport extraliga - 14. kolo

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a asistence: 37. Claireaux (Camara) – 12. Birner (Rosandić, Lenc), 23. J. Vlach (A. Musil, Derner), 40. Gríger (T. Rachůnek, Rosandić), 57. Gríger (Filippi). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Hráno bez diváků.

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – J. Kolář, Nakládal, Mikuš, Bučko, Ďaloga, Holland, J. Zdráhal – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát, Claireaux – Kusý, Rohlík, Blümel – Paulovič, Anděl, Zeman.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Šmíd, T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek, A. Musil – Rychlovský, Najman, M. Zachar – Šír.