„Člověk si finále musí pokaždé vážit, je to práce za celou sezónu a člověk nikdy neví, kdy se tam zase dostane. Každé finále si člověk musí užít naplno a nesvazovat se nějakou nervozitou."

Jaká je atmosféra v kabině?
Samozřejmě se všichni těšíme. Sezóna vždy spěje k finále, musíme si to naplno užít a atmosféra tomu jednoznačně odpovídá.

Sledoval jste sérii s Komety s Hradcem Králové?
Já jsem ji nesledoval, ale synové ano. Určitě mi dají report. Jsou moji skauti, hlavně mladší z nich, který vždy fandí tomu, co vyhrává (směje se).

Vnímáte to tak, že se setkají dva týmy, které jsou nejlepší?
Těžko říct. Podle skóre jsme celou sezónu podávali vynikající výsledky, kromě začátku jsme hráli na špici tabulky. Když si to vezmeme podle play-off, Brno má velmi nabitý kádr. Hrají tam hvězdy i výborní hráči, bude to zajímavé finále. Kometa má výborné individuality, což dokázala během celé sezóny i play-off. My hrajeme celou sezónu velmi týmově, individuality, které by vyčnívaly, nemáme. Hrajeme hodně na tým a to je naše největší síla.

Vaše kariéra je na finále hodně zajímavá. Jak to vnímáte, je to jiné oproti prvnímu z nich?
Člověk si finále musí pokaždé vážit, je to práce za celou sezónu a člověk nikdy neví, kdy se tam zase dostane. Každé finále si člověk musí užít naplno a nesvazovat se nějakou nervozitou.

Branko Radivojevič říkal, že promlouvá k mladším hráčům s tím, aby si finále pořádně užili. Děláte to také?
My všichni starší se snažíme mluvit k mladším hráčům. Atmosféra tu je, kluci ji nasáli již během sezóny a zápasy si užívají. V play-off jsme si to párkrát museli zdůraznit, protože z naší strany nebyly nějaké zápasy úplně ideální. Nechali jsme se svázat nervozitou a je to škoda. Nervozita má být v baráži a ne během play-off. To se musí hlavně užít a musí se zkusit podat co nejlepší výkon.

Mluví se o tom, že favoritem je Kometa kvůli větší hladovosti. Jak byste na toto tvrzení zareagoval?
Prognózy jsou prognózy, rozhodne se na ledě. Každopádně ohledně hladovosti bych se o nás nebál.

KRYŠTOF ROSSMANN