Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Bílí Tygři zařvali – a je srovnáno! Liberečtí hokejisté vrátili úder, ve druhém domácím utkání finále extraligy skolili Spartu 4:2 a v pondělí pojedou do Prahy za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy.

Liberec šel v první třetině znovu do vedení zásluhou Valského, ale i tentokrát sparťané dokázali nepříznivý vývoj dvěma slepenými góly Hamiltona a Formana zvrátit. Jenže páteční noc pod Ještědem patřila domácím. Bílí Tygři konečně našli účinnou protizbraň a díky Řepíkovi s Radivojevičem dovedli vypjatou bitvu k vítěznému obratu. V úplném závěru opět vyprodaná aréna strnula při dvojšanci Netíka s Kudrnou, který minul odkrytou branku, aby pak výhru zpečetil do prázdné klece Vampola.

„Pro nás to byl hodně důležitý zápas. Chtěli jsme vyhrát a vrátit se do série, což se nám podařilo. Každý zápas je bitva, nic jiného od toho nečekáme a takhle to bude vypadat až do konce," vykládal novinářům liberecký útočník Michal Řepík, který ve 32. minutě zavelel vyrovnávacím gólem k obratu. „Znovu jsme vedli, ale Sparta dvěma góly skóre obrátila. Byli jsme dole, nedařilo se nám dostávat do šancí, ale stále jsme makali a ten vyrovnávací gól nám hodně pomohl."

Momentem zápasu bylo za stavu 2:2 vyloučení sparťanského Klimka, který kopl bruslí Dernera a inkasoval trest ve hře, po němž musel do kabin. Hrbas navíc brzy vyhodil puk mimo mantinely, takže před Libercem bylo 54 vteřin hry čtyři na tři. Na to pak navázala více než minutová početní výhoda Tygrů pět na tři. I tu hosté dokázali přestát bez úhony, jenže dlouhatánské střídání bránících hráčů se nakonec projevilo a zpět na stranu svého týmu vrátil vedení střelou od modré čáry Radivojevič, který si připsal vítězný gól.

„Pár střel jsme tam zblokovali a nakonec tam spadla taková šmudla od modré…," kroutil hlavou zklamaný hostující obránce Jan Švrček.
„Ve druhé třetině se to lámalo. I my jsme měli přesilovky, ale gól jsme nedali," litoval další sparťanský zadák Vladimír Eminger. „Máme splněno napůl. Škoda, dneska to taky bylo hratelné."

Série se za vyrovnaného stavu stěhuje do Prahy, kde jsou na programu v pondělí a v úterý další dvě utkání. „Věděli jsme, že to bude boj. Jedeme na Spartu za stavu 1:1, chceme vyhrát každý zápas, ale tam to nebude jednoduché," tuší Tygr Řepík.

Branky a nahrávky: 8. Valský (Vitásek), 32. Řepík (Mojžíš), 40. Radivojevič (Řepík, Birner), 59. Vampola - 10. Hamilton (Hrbas), 11. Forman (Eminger, Polášek). Rozhodčí: Šindler, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5, navíc Klimek (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 1:1.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Výtisk, Vitásek, Plutnar - Bakoš, Vampola, Radivojevič - Řepík, Bulíř, Birner - Valský, P. Jelínek, Krenželok - D. Špaček, Lakatoš, Stránský. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Hrbas, Barinka, Švrček, J. Mikuš, Čajkovský - Forman, J. Hlinka, Buchtele - Sabolič, Klimek, Hamilton - Netík, Dragoun, A. Kudrna - Pech, Kumstát, od 36. navíc Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.