Jednoznačný průběh, jasná dominance. Bílí Tygři na domácím ledě přejeli Chomutov 7:2 a udrželi postavení na čele tabulky. Vidět byla agilní lajna Lenc – Filippi – Kvapil, která místy dávala Justinu Petersovi a střídajícímu mladíkovi Dominiku Pavlátovi zabrat. Snažili se modrobílí před vlastními fanoušky o „desítku? „Chtěli jsme hrát hlavně poctivě odzadu, abychom pomohli Romanu Willovi, který nás drží každý zápas. Hráli jsme zodpovědně a už jsme se neprosadili,“ komentoval Tomáš Filippi, jenž si v derby za své góly a asistenci připsal tři kanadské body .

Poslední Pardubice jste zdolali 1:0, předposlední Chomutov 7:2. Co bylo jinak?
Dali jsme tentokrát víc gólů, ve druhé třetině nám to tam napadalo. Proměnili jsme přesilovku a soupeři odskočili. Rozhodla naše hra, nechtěli jsme zklamat diváky, což se nám povedlo.

Vašemu útoku se dařilo. Jak se vám hraje s Markem Kvapilem a Jakubem Valským?
Všichni víme, že je Marek excelentní hráč a Jakub výborný bruslař, občas se s nimi trochu vezu. S góly se roztrhl pytel, zaplať pánbůh za to. Pro nás je to jedině dobře. Myslím si ale, že kdyby se podobně prosadila jiná lajna, budeme také šťastní.

Naladil tým optimální formu před play off?
Ještě stále chybí do konce základní části deset kol, takže se bude hrát o 30 bodů. Je to hrozně dlouhá doba, o play off ještě nechceme mluvit. Snažíme se jít zápas od zápasu.

Jak důležitý je pro vás Prezidentský pohár?
Upřímně, každý by chtěl být v tabulce první, to je jasné. Ani my nejsme výjimka. Nebavíme se o tom, že bychom nějak chtěli za každou cenu vyhrát základní část, ale určitě by to byla dobrá výchozí pozice do play off.