Minulou sezonou jste poprvé okusil juniorský hokej a to v 16letech. Jak dobrá zkušenost to byla?
Určitě šlo o dobrou zkušenost. Snažím se z ní těžit v aktuální sezoně.

Na druhou stranu jsou někteří starší kluci fyzicky vyspělejší. Čím se snažíte manko v síle kompenzovat?
Upřímně už mi ani nepřijde, že by to bylo nějak extra fyzicky odskočené. Samozřejmě se potkáváme s nějakými týmy, kde hrají převážně starší kluci, ale když se tak stane, musím manko nahrazovat chytrostí. Jinak je nepřetlačím.

Nastavil jste si nějaké osobní cíle do nového ročníku?
Ani moc ne. Spíš bych si jen přál, aby se mi povedlo udržovat celou sezonu stejné výkony a postupně se zlepšovat.

V prvních šesti zápasech jste si připsal čtyři asistence, což není vůbec špatná bilance. Jste typ hráče, který obecně volí spíš nahrávku než střelu?
Asi ano. Záleží podle situace, ale někdy radši nahraji než vystřelím. I když mohu zakončovat do prázdné brány, radši ještě někomu vylepším pozici.

Dalším krokem, který byste chtěl v budoucnu udělat, by bylo hádám angažmá v Benátkách, že?
Určitě bych se do týmy někdy rád podíval.

Motivuje vás v Liberci, když vidíte, že vaši spoluhráči, nebo o rok starší kluci dostávají šanci v dospělém hokeji a dostávají se na draft NHL?
Jednoznačně, na minulém draftu byli vybráni Lukáš Pařík a Michal Teplý. Příští rok má navíc velkou šanci Jan Cikhart, o motivaci mám tedy postaráno.

Na druhou stranu juniorka je kvůli tomu trochu početně oslabena. Je pro vás větší škola, že hrajete s celkově mladým kádrem?
Je znát, že hrajeme s hodně mladým týmem. Koneckonců v Česku není jiný klub, kde by hrálo sedm osm hráčů ročníku 2003. Ale zase je na druhou stranu je dobře, že všichni hrajeme všechny herní situace včetně přesilovek a oslabení, takže dostáváme hodně prostoru.

Dostal jste na své výkony nějakou zpětnou vazbu od trenérů? Na čem byste chtěl a měl ještě zapracovat?
Samozřejmě někdy pochvala přijde už během zápasu za dobré věci hře, ale když prohráváme není za co chválit. Určitě bych chtěl zlepšit hru v předbrankovém prostoru, ze kterého padá hodně gólů.

Kryštof Rossmann