Lídr tabulky a suverén letošního ročníku z Jičína zavítal do Turnova, kde svedl dramatickou bitvu až do úplného konce. V 9. minutě se sice Stavební stroje ujaly vedení zásluhou Krejčíka, ovšem za chvíli vyrovnal Kysela. Ve druhé třetině odskočil Jičín do dvoubrankového náskoku a vedl 3:1.

DALŠÍ PROHRA LÍPY

Osm minut před koncem vykřesal naději pro Turnov svým druhým gólem Petr Kysela, ale na víc se už domácí nezmohli. Jičín tak udržel těsné vítězství 3:2.

Hokejisté České Lípy bojovali o další důležité body v Lomnici nad Popelkou. Už po osmapadesáti vteřinách Českolipští otevřeli skóre, ale v čase 12:45 srovnal Radek Lemfeld. Nerozhodný stav 1:1 zlomil ve prospěch Lomnice ve 46. minutě Jiří Maryška a konečnou podobu výsledku dal Filip Berka. Lomnice tak zdolala Českou Lípu 3:1.

Program 17. kola uzavřel souboj mezi Slavojem Liberec a Varnsdorfem. V utkání padlo celkem čtrnáct gólů a diváci si tak přišli na své. Hned šest branek bylo k vidění v úvodní části, která skončila remízou 3:3.   Druhou periodu pro sebe ukořistil Slavoj, který utekl do stavu 6:3, což se pro další průběh ukázalo jako rozhodující. Zkraje třetího dějství se sice Varnsdorf dostal zpět na dostřel, jenže Liberec neponechal nic náhodě a dalšími třemi trefami potvrdil výhru 9:5. V dresu domácích excelovali především Jiří Herda (3+2) a Jan Burkoň (1+4).

Na čele tabulky se nic nezměnilo. Jičín přidal už čtrnáctou výhru a neohroženě kraluje se dvaačtyřiceti body. Druhý je Frýdlant se ztrátou dvanácti bodů. Na třetí pozici se díky vítězství nad Českou Lípu a zaváhání Turnova dostala Lomnice nad Popelkou.  Čtvrtý je tedy Turnov, pátý Slavoj Liberec, šestá příčka patří

Varnsdorfu a stále poslední zůstává s pouhými třemi body Česká Lípa.

V příštím kole se Lomnice střetne s Jičínem, Česká Lípa hostí Slavoj Liberec a Frýdlant změří síly s Turnovem.

KLM – 17. kolo

HC Turnov 1931 – HC Stavební stroje Jičín 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky a asistence: 12. Kysela (Zákoutský), 52. Kysela (Duda, Kotyza) – 9. Krejčík (Žďárský), 21. Prokop (Průšek, Kollman), 37. Borovec (Krejčík).

Lomnice nad Popelkou – HC Česká Lípa 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a asistence: 13. Lemfeld (J. Syrovátka), 46. Maryška (L. Syrovátka), 57. Berka – 1. Dvořák (Žák).

HC Slavoj Liberec – HC TS Varnsdorf 9:5 (3:3, 3:0, 3:2)
Branky a asistence: 5. Šimáněk (Šesták, Šebesta), 8. Knap (Burkoň, Šebesta), 12. Herda (Burkoň, Tomíček), 24. Herda (Peřina), 31. Burkoň (Tomíček, Herda), 32. Herda (Tomíček, Burkoň), 47. Tomíček (Herda), 55. Šesták (Šebesta, Duda), 57. Peřina (Knap, Burkoň) – 6. Horák (Rubeš, Černý), 10. Prokop (Matějka), 13. Černý (Šoltés, Prokop), 42. Prokop (Damnitz), 42. Šoltés (Kvaček).