Předehrávka 36. kola je důležitá pro oba celky.

Bílí Tygři pořád věří, že ze dna tabulky se po nepovedeném úvodu sezony nakonec odrazí k účasti ve vyřazovacích bojích. Navlas stejně jsou na tom ovšem i Východočeši.

Předposlední Liberec bodoval v šesti z posledních sedmi zápasů, vyhrát však dokázal pouze jednou.

„Chybí nám ještě krůček k tomu, abychom zápasy dokázali vyhrávat. V naší situaci je cenný a potřebný každý bod. Je potřeba proměnit třeba jednu nebo dvě přesilovky navíc, aby z těch remíz byla případně i nějaká výhra," řekl kouč Filip Pešán.

V bilanci domácích zápasů zůstávají Severočeši nejhorším celkem soutěže pod Ještědem uhráli z 16 zápasů jen 19 bodů. To však proti Pardubicím hodlají změnit.

Liberec (13.) vs. Pardubice (11.)

Začátek zápasu: dnes v 18:10 (TV Fanda).

Vzájemný zápas v sezoně: 2:6.

Nejproduktivnější hráči: Petr Nedvěd 31 zápasů/32 bodů (14 branek + 18 asistencí) Aleš Hemský 27/32 (14+18).

Statistiky brankářů: Marek Pinc průměr 3,02 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 90,19 procenta, Tomáš Vošvrda 3,75 a 87,93 Dušan Salfický 3,12 a 90,61, Martin Růžička 3,55, 89,20 a jednou udržel čisté konto.

Zajímavost:

Liberec čeká na tříbodové vítězství už devět zápasů, naposledy se mu to podařilo 30. listopadu doma proti Vítkovicím (5:3). Bílí Tygři při této sérii vyhráli jen jednou v prodloužení, pětkrát podlehli v nastavení a třikrát nebodovali.

„Hrajeme oba o bytí a nebytí, my jsme na tom ještě o něco hůře než Pardubice. Očekávám urputný a nervózní hokej a jen doufám, že bude se šťastným koncem pro nás," konstatoval kouč.

Hostující trenér Mojmír Trličík si dobře uvědomuje důležitost zápasu a rád by v něm navázal na poslední vystoupení s Litvínovem, v němž jeho svěřenci přerušili sérii čtyř zápasů bez bodového zisku.

„Podali jsme velice zodpovědný výkon s dobrou obranou. Takhle bychom chtěli pokračovat, protože jsme přesvědčeni, že jedině toto nám může přinést další úspěch," prohlásil trenér. „Určitě to bude hodně o bojovnosti. V situaci, v níž obě mužstva jsou, nebudou chtít inkasovat první gól, jenž je v takovém utkání hodně důležitý. Bude to určitě dobré utkání s dobrými obranami."