Po páteční výhře nad Libercem (2:0) a nedělní porážce v Hradci Králové (0:4) se představí opět dnes. V předehrávce 33. kola. Trip si prodlouží z východu Čech rovnou až do Vítkovic.

Liberec naopak čeká duel na Slavii. Bílí Tygři se dostávají do slušné formy, což potvrdili nedělní domácí výhrou 5:2 nad Vítkovicemi. A nyní se po dohrávce 21. kola mohou v tabulce dostat i do její elitní desítky. Podaří se jim to?

Nedvěd po výhře: Konečně to tam napadalo

Ústřední postavou při libereckém vítězství 5:2 nad Vítkovicemi byl kapitán Bílých Tygrů Petr Nedvěd. Vůdce tygří smečky se v utkání blýskl třemi body za dvě branky a asistenci.

„Dnes jsme odehráli výborný zápas, z naší strany možná jeden z nejlepších v sezoně. Konečně nám tam napadaly góly a vcelku zaslouženě jsme vyhráli," řekl po utkání Nedvěd novinářům. „Měli jsme výborný vstup do utkání a i když se nám nepodařilo vstřelit branku, tak jsme kontrolovali hru. Myslím, že jsme byli po celý zápas lepším týmem," pochvaloval si hru svého celku liberecký kapitán.

Liberečtí vyšli v posledních dvou zápasech proti Pardubicím a Chomutovu bodově i gólově naprázdno. V neděli však i s přispěním svých obránců překonali Romana Málka ve vítkovické brance hned pětkrát a mohli slavit vítězství. „Jsme rádi, že nám tam napadaly nějaké branky, góly jsou kořením hokeje. Měli jsme spoustu šancí i v předchozích zápasech, bohužel ale bez gólového efektu," uvedl nejzkušenější liberecký útočník.

„Tentokrát se navíc podařilo skórovat i obráncům Čakajíkovi s Dernerem, což je pro nás velké plus. V poslední době se totiž ani obráncům ani útočníkům gólově nedařilo," kvitoval střelecké procitnutí držitel bronzu z loňského mistrovství světa.

Důležitým faktorem duelu byly rovněž přesilové hry. Zatímco hosté nevyužili dvě početní výhody pět na tři, Liberec v zápase zužitkoval hned čtyři přesilovky a položil tak základ svému vítězství. „Přesilovky jsou vždy důležitým momentem, rozhodují zápasy. Letos nám zatím moc nejdou, proto jsme rádi, že jsme teď dokázali využít hned čtyři. Pomůže nám to trochu i psychicky, protože je potřeba být v přesilových hrách produktivní," řekl hrdina utkání.

Právě Nedvěd bodoval po delší době a dovedl svůj tým k vítězství. Pomohl mu také tah trenéra Pavla Hynka, který na křídlo jeho formace opět postavil Petra Vampolu, s nímž Nedvěd nastupoval v úvodu sezony. „Petr je výborný hráč, který si umí skvěle pokrýt kotouč v útočné třetině a odvede spoustu práce v oslabeních. Myslím, že odehrál parádní zápas a celé naší pětce to pomohlo," pochvaloval si vzájemnou spolupráci Nedvěd, jenž má včetně play off na kontě více než tisícovku zápasů v NHL.

„Nejdůležitější je bodovat jako tým. Jsem však rád, že se mi dnes dařilo, protože se to ode mě očekává a dnes to pomohlo týmu k bodům," dodal Petr Nedvěd.

Kanadské bodování:

1. P. Ton (Sparta) 30 (17+13)

2. J. Hlinka (Sparta) 28 (10+18) 3. Polanský (Třinec) - 28 (10+18) 4. Bednář (Slavia) 25 (12+13)

5. Roman (Vítkovice) 24 (6+18) 6. Adamský (Třinec) - 22 (14+8) 7. Huna (Vítkovice) 22 (13+9)

8. Kumstát (Sparta) 21 (10+11) 9. Šimánek (H. Král.) - 21 (9+12) 10. Nedvěd (Liberec) 21 (6+15)

11. Svačina (Vítkovice) - 20 (9+11)

12. Hübl (Litvínov) - 19 (6+13)

Další program:

DNES, 26. LISTOPADU:

Dohrávka 21. kola:

18:15 Slavia Liberec (vzájemný zápas: 1:2 po sam. nájezdech)

Dohrávka 22. kola:

18:30 Sparta Brno (1:2)

Dohrávka 23. kola:

18:00 Pardubice Škoda Plzeň (5:4 po sam. nájezdech)

Předehrávka 33. kola:

17:00 Vítkovice Piráti Chomutov (0:2, 7:2)