Svěřenci Patrika Augusty se před pauzou naladili do vítězné nálady. Nejdříve na svém ledě po gólovém představení zdolali Mladou Boleslav 6:2, na povedený zápas poté navázali v Plzni skalpem Škodovky 4:3 v prodloužení. Liberec se i díky těmto úspěchům nachází s pětadvaceti body na osmém místě ve velmi vyrovnané tabulce.

O zčeření extraligových vod se v reprezentační přestávce postarala mimo jiné výměna mezi Hradcem Králové a právě Libercem. Tygři poslali pod Bílou věž ofenzivně laděného obránce Mislava Rosandiče, za kterého protihodnotou přivedli defenzivního beka Richarda Nedomlela. Do svého prvního utkání v sezoně by navíc měl po zranění zasáhnout i obránce Michal Ivan.

„Chci se prezentovat dobrou prací do obrany, pomoct při oslabeních a hrát důrazně v předbrankovém prostoru i po celé ledové ploše," řekl pro klubový web Liberce Richard Nedomlel.

I Slezané se momentálně nacházejí v dobré formě. Před přerušením extraligy si zastříleli na svém ledě proti Rytířům, do jejichž branky dopravili hned osm kotoučů. Na rozdíl od našeho týmu, pro který se bude jednat o první zápas po přestávce, Třinečtí už stihli odehrát utkání proti trápící se Spartě, do nějž si přenesli dobré rozpoložení z duelu proti Kladnu a zvítězili 2:1.

„Nechci předbíhat, jdeme zápas od zápasu. Na každý se připravujeme stejně, bavíme se o systému, o detailech. Nechci ale mluvit o starém dobrém Třinci. Prostě nám to teď lepí, vyhráváme zápasy, sbíráme body. To jediné je podstatné,“ řekl třinecký brankář Marek Mazanec, který má v poslední době velmi dobrou formu.