Srdce libereckého hokejového fanouška včera zaplesalo. Bílí Tygři předvedli v předehrávce 12. kola extraligy dosud nejlepší výkon v probíhající sezoně a deklasovali Kladno 6:0.

Dostali se na 1. místo tabulky, zároveň se Michal Bárta a Petr Nedvěd posunuli ještě více na přední místa individuálních statistik nejvyšší soutěže v bodování ofenzivních hráčů.

Na začátku 8. minuty byl vyloučen kladenský Patera za podražení a v závěru přesilovky se Liberec ujal vedení. Chábera střelu Kajínka od modré ještě vyrazil, ale na Bártovu dorážku do odkryté branky už nedosáhl.

Byl to v sezoně sedmý gól Michala Bárty, který se v té chvíli dostal na špici tabulky střelců extraligy.

V 19. předvedli Tygři při vyloučení Čakajíka nádhernáou akci v oslabení, která skončila druhým gólem. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Urban a Nedvěd, jenž s přehledem zakončil na 2:0.

V druhé třetině Liberec rozhodl o výsledku třemi góly. V 26. byl Nedvěd při samostatném úniku podražen, a proměnil své trestné střílení razantní střelou nad vyrážečku 3:0. Kladenští Rytíři působili odevzdaně a domácí na ledě dominovali.V 31. Vak tvrdou střelou propálil Cháberu a zvýšil na 4:0.

Cháberu vystřídal v kladenské brance Cikánek, ale čisté konto dlouho neudržel. V následující minutě si totiž Nedvěd po dvou trefách připsal i asistenci. Jeho krásnou nahrávku před branku dostal zcela osamocený Krejčík a nezaváhal 5:0. Byl to premirový gól Lukáše Krejčíka v extralize.

Liberec v závěru třetiny mohl navýšit svůj náskok, ale přesilovou hru pěti proti třem nevyužil.

V závěrečné třetině Liberec přidal šestý gól. V 55. po hezké kombinaci Špačka a Vaka zakončil Klimenta na 6:0.

V závěru se hosté snažili alespoň o čestný úspěch, Pinc si však čisté konto uhlídal (podruhé v sezoně) a fanoušci v závěrečných fázích skandovaným potleskem slavili výhru Bílých Tygrů. Kladno prohrálo v Liberci pošesté za sebou.

Liberečtí hokejisté tím zakončili sérii tří zápasů v řadě v domácí Tipsport areně, v níž dvakrát vyhráli v normální hrací době a jednou na nájezdy. Teď je naopak čeká trojice utkání na ledě soupeřů, a ne ladajakých: v Litvínově, Plzni a Třinci. Doma uvidí fanoušci Bílé Tygry až v neděli 23. října v utkání s Pardubicemi.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 6:0

Předehrávané utkání 12. kola hokejové Tipsport extraligy.
Třetiny: 2:0, 3:0, 1:0.
Branky a nahrávky: 9. Bárta (Kajínek), 19. P. Nedvěd (T. Urban), 26. P. Nedvěd z trestného střílení, 31. Vak (Klimenta, Špaček), 32. L. Krejčík (P. Nedvěd), 55. Klimenta (Vak, Špaček).
Rozhodčí: Hribik, Trombík - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4049.

Liberec: Pinc - Čakajík, Trončinský, Holub, Hay, Pavlů, Ulrych, Derner, Kajínek - Bartovič, P. Nedvěd, Kudrna - Špaček, Vak, Klimenta - Dušek, T. Urban, Bárta - Vantuch, L. Krejčík, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.

Kladno: Chábera (31. Cikánek) - J. Drtina, Lepine, Toman, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, od 31. navíc Gutwald - Bicek, Patera, Hlaváč - Kalla, Dragoun, Hovorka - Bílek, Lukáč, Kuchler - Valský, Knotek, Kafka - od 21. navíc Melka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Další program Bílých Tygrů: Litvínov - Liberec (pátek 14. října, 17.30), Plzeň - Liberec (úterý 18. října, 17.30), Třinec - Liberec (pátek 21. října, 17.00), Liberec - Pardubice (neděle 23. října, 17.00).