Na jedné straně Jaromír Jágr, na druhé Petr Nedvěd. Souboj hokejových legend, kamarádů a bývalých parťáků z Pittsburghu a reprezentace, bude k vidění v sobotu v Liberci. To si prostě nemůžete nechat ujít!

„Je neuvěřitelné, že to takhle vyšlo. Je to hotové sci-fi,“ zubí se Nedvěd. Proti Jágrovi nastoupí v předvečer nedělního slavnostního ceremoniálu, kdy jeho liberecký dres  vystoupá ke stropu Home Credit Areny.  Pro libereckého rodáka bude prvoligový souboj Benátek nad Jizerou s Jágrovým Kladnem rozlučkou s kariérou. Pro slavnou „68“ zase půjde o velkolepý návrat na českou scénu.

„S Petrem jsem mluvil a spíš bych to pojal jako jeho rozlučku, i když se nějací fanoušci přijedou podívat i na mě,“ říká Jágr, který má problémy s kolenem a asi naskočí jen na pár střídání.

„Ten nápad vzešel od prezidenta libereckého klubu Petra Syrovátka. Mě by asi ani taková myšlenka samotného nenapadla, ale přijde mi fantastická. Je to takový příběh z hokejového Hollywoodu. V neděli vyvěsí můj dres, v sobotu si zahraju za Benátky proti Jardovi Jágrovi,“ přemítá Nedvěd.

„Ve čtvrtek jsem se poprvé od září dostal na led, takže mám docela manko. Ale nemá cenu na poslední chvíli něco honit, stejně už bruslařsky nic nedoženu,“ vtipkuje šestačtyřicetiletý Nedvěd. „Byl jsem si taky zkontroloval, jestli ještě vůbec najdu výstroj.“

Nedvěd přestal s hokejem  po sezoně 2013/14. Teď se vrátí na poslední zápas. „Dlouho jsem nad tím přemýšlel, ale euforie z takového parádního posledního zápasu je mnohem silnější. Bude to takové hořkosladké. Hokej pro mě byl vždycky všechno. Dodnes mi chybí. Sice už ne tak jako v prvních dvou letech po kariéře, trošku jsem si na to zvykl, ale i tak se mi po něm stýská. O to víc se těším,“ přiznává Nedvěd.

„Petr si to užije a pak se zase může vrátit zpátky na hory,“ žertuje pětačtyřicetiletá legenda Jágr.

Nevšední hokejový mač začne v Liberci v 17.30. Přímý přenos bude vysílat program ČT sport.