PSK Liberec - VTJ Liberec 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Vstup do utkání měli vojáci impozantní. Hned v 1. minutě skóroval hlavní trenér VTJ Šesták. Za další tři minuty ujel v oslabení kapitán Herda a bylo 0:2. Vojáci dobře kombinovali a hráli s velkou lehkostí. Tým PSK nechtěl dál svou kůži zadarmo a často hrozil nebezpečnými výpady, ale narážel na suverénního J. Tomíčka v brance VTJ. Druhá třetina nabídla hokej nahoru dolu. PSK výrazně zlepšil hru, ale po nenápadné střele od mantinelu bylo 0:3. Snížení přišlo ke konci třetiny po krásné kombinaci z hole Šostého. Převážnou část třetí třetiny se hrálo již pod taktovkou domácích a na rozdíl jedné branky snížil Češka. Posledních deset minut se opět hrál hokej nahoru dolu a k vidění bylo mnoho šancí i skvělých zákroků na obou stranách. PSK se již připravoval na hru bez brankáře, ale po faulu domácího obránce jdou VTJ na přesilovou hru a tu také využívají a tím rozhodují první finálový zápas. Následovala přesilovka vojáků, kterou po krásné kombinaci zakončil hlavní trenér Šesták a zkompletoval tak svůj hattrick. Pátý hřebíček do rakve PSK přidal V. Tomíček, který projel obranou jako nůž máslem a svoji akci zakončil blafákem do bekhendu.

Branky: 39. Šostý (Češka, Maděra), 48. Češka (Šostý, Číž) 1. Šesták (Svoboda), 4. Herda (Šesták), 29. Šesták (Svoboda, Burkoň), 58. Šesták (Herda, Svoboda), 60. Tomíček V. Rozhodčí: Wágner Hejl, Kajínek. Vyloučení: 3:6 + Horáček OT 10 (VTJ), využití 2:2, v oslabení: 0:1. PSK: Pyrochta Zákoutský Jan Šebesta H., Číž Ubry, Zákoutský Jiří Francl, Kotrč Šostý Černý Šebesta K., Beníšek - Malinský - Baran. VTJ: Tomíček J. Chládek T., Bretl, Duda, Beránek, Kožnar, Horáček Herda, Šesták, Burkoň, Svoboda, Tomíček V., Psota, Jarolím, Šnajdr, Dvořák.

VÍTĚZOVÉ VOJÁCI Z VTJ JEŠTĚD

VTJ Liberec PSK - Liberec 4:5 SN (2:2, 1:3, 1:0) 0:0 1:0

Vojáci měli vstup stejně dobrý jako do toho prvního. Hned první rána Šestáka na branku hostů skončila v síti. PSK se nesložil a kontroval dvěma rychlými góly v rozmezí dvou minut. Vojáci špatně bruslili, čehož využíval mladší soupeř, který se pouštěl do rychlých brejků. Po jednom takovém brejku najel hostující hráč do brankáře J. Tomíčka, který se poroučel k ledu. Míra adrenalinu a důležitost utkání však nedovolili jedničce VTJ ani pomyslet na případné střídání. Ke konci třetiny VTJ vyrovnala z hole Horáčka.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe domácím. Kapitán Herda vyhrál vhazování, projel vším, co mu stálo v cestě, a chladnokrevně skóroval. Přesto v této fázi utkání měl více sil na čtyři útoky hrající PSK a svoji převahu proměnil v dvougólové vedení. Ve III. třetině přišlo pouze snížení z hole Svobody a zápas tak šel do prodloužení. V něm se nikdo neprosadil ani při přesilovkách, navíc vojákům nepomohla ani power-play. Vojáci tak prohráli první zápas po dlouhých třech měsících a jednom dni. A šlo se na samostatné nájezdy.

Své nájezdy proměnili vojáci V. Tomíček a Šesták, naopak Češka nastřelil tyč a Jana Zákoutského se štěstím vychytal Tomíček. Je rozhodnuto vítězem přeboru se stala VTJ Ještěd Liberec.

Branky: 1. Šesták (Arlt, Herda), 19. Horáček (Tomíček V., Jarolím), 25. Herda, 45. Svoboda (Duda, Burkoň) 4. Smetaník (Šebesta), 5. Zákoutský, 26. Malinský (Beníšek), 30. Zákoutský (Malinský), 39. Kotrč (Ubry, Šebesta J.). Rozhodčí: Hrubý Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 10:9, využití 2:2. VTJ: Tomíček J. Chládek T., Duda, Beránek, Svoboda, Arlt, Novotný - Herda, Šesták, Burkoň, Tomíček V., Jarolím, Horáček, Psota, Bretl, Dvořák. PSK: Pyrochta - Kapoun - Vorel, Číž Ubry, Zákoutský Jiří Zákoutský Jan, Kotrč - Černý -Šebesta K., Šostý - Češka - Maděra, Beníšek Malinský - Baran, Francl- Šebesta H. Smetaník.