Nakonec Andrej Podkonický pečetil svým druhým gólem do prázdné brněnské branky v poslední minutě na 3:1.

Dlouhý bezbrankový stav se změnil až v poslední třetině. V 42. minutě Balej rychlým švihem dostal Kometu do vedení – 0:1. Tygři dřeli a v 53. se dočkali vyrovnání. V oné minutě se ovšem děly věci!

Nejdříve na útočné modré uklouzl Podkonický a nabídl brejk hostům. Ti ale byli z celé situace také asi překvapeni a jeden útočník Brna upadl. Do přečíslení se tak dostali Liberečtí a sehráli celou akci parádně. Dušek přihrál Kudrnovi, ten našel zadovkou najetého Podkonického, který pálil přesně – 1:1.

V 56. v přesilovce při vyloučení Stehlíka šel Liberec do vedení. O otočení skóre se postaral pohotovým zakončením Klimenta – 2:1. V čase 58:47 odjel Hovi na střídačku a Brno zkusilo hru bez brankáře. Neúspěšně. Naopak liberecký Podkonický po asistenci Kudrny trefil 39 vteřin před konce prázdnou branku a zápas byl rozhodnutý – 3:1.

Filip Pešán, asistent trenéra Liberce: „Byl to zápas brankářů, Hovi i Pinc chytali fantasticky. Málem se to dohrálo bez gólů. V závěru jsme využili chyb Brna a podařilo se nám otočit skóre. Za tři body jsme hrozně rádi, i když uznáváme, že dnes vyhrálo šťastnější mužstvo.“

Vladimír Jeřábek, trenér Brna: „My jsme Liberci doslova darovali tři body. Když už jsme vedli 1:0, mysleli jsme, že dovedeme zápas nejhůř do prodloužení. Ale třikrát vyhodit puk ze hřiště a nabídnout soupeři přesilovky, to je hrubá chyba.“