Liberec se musel obejít bez útočníka Michala Bulíře, který dostal od disciplinární komise Ligy mistrů trest na jeden zápas za faul v předchozím utkání v Belfastu. Na místo Michala Bulíře nastupoval útočník Jakub Valský.

„Hrálo se mi lépe, byl jsem více na ledě. Konečně jsem se do toho dostal. Je znát, když hrajete za jednu třetinu tři střídání nebo osm,“ prozradil pro klubový web Valský.

V Belfastu se hodně vylučovalo a hra neměla takový spád. Ve Švédsku naopak ano. „Určitě mě takové zápasy víc baví. Čím těžší je soupeř, tím i lépe hraji. Střetnutí mělo tempo a já se přizpůsobil. Nedělalo mi to problém,“ uvedl Valský.

Podle Valského byla rozhodujícím momentem celého utkání zřejmě přesilovka pět na tři pro Luleu. „Podle mě jsme s nimi hráli vyrovnaný duel, dokud nepřišlo oslabení tří proti pěti, které soupeř využil. Do té doby byla hra nahoru dolů, oba týmy měly šance, jenže po té dvojnásobné přesilovce se vývoj otočil na jejich stranu,“ litoval Valský.

Příští týden musí Bílí Tygři v domácím prostředí zabrat, pokud chtějí reálně pomýšlet na postup ze základní skupiny do play-off. Nejprve na svém ledě přivítají Belfast a poté Luleu.

„V tuto chvíli ještě nevíme, s čím půjdeme do odvet. Po návratu do Čech dostaneme volno, abychom si po cestování odpočinuli,“ poodkryl plány na následující dny Valský. „Následně si k poslednímu duelu něco řekneme a připravíme se na další,“ dodala liberecká jednasedmdesátka. „Doma musíme vyhrát. Pokud chceme být úspěšní, nic jiného nám nezbývá,“ uzavřel Valský.

Zápas s Belfastem se hraje ve čtvrtek 5. září od 19.45 hodin a souboj s Luleou začne v neděli 8. září od 14 hodin.

S využitím webu hcbilitygri.cz