Skončila základní část krajského hokeje. Do play-off se kromě Frýdlantu dostaly týmy VTJ Liberec, PSK Liberec, Lomnice a České Lípy.

VTJ Liberec - Frýdlant 8:3 (3:0, 3:2, 2:1)

Domácí již měli jisté druhé místo v tabulce a Frýdlantští o svém osudu (nepostupu do play-off) věděli již o den dříve po vítězství České Lípy nad PSK Liberec. Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří byli hokejovější, lépe kombinovali, navíc se rychle a pohodlně dostali do vedení dvěma brankami Burkoně a Špaka. Frýdlant zahrozil jen ojediněle, ale brankáře Jiřího Tomíčka v brance domácích jeho hráči nedokázali překonat.

Ve druhé části hry hosté hru přitvrdili, více se začali tlačit před branku domácích a výsledkem bylo snížení z hole Mikysky. Domácí dokázali odpovědět a brankami Šestáka a Václava Tomíčka zvýšili na 5:1. V této části utkání se hra chvílemi jevila vyrovnaně a do konce třetiny Frýdlantští stihli snížit Vrkoslavem. Poslední slovo ale měl opět domácí Václav Tomíček.

V poslední části hry se utkání již jen dohrávalo. Za domácí se střelecky prosadili Beránek a Šesták, za hosty korigoval velezkušený Jiří Peřina.

VTJ Liberec se může připravovat na play-off, kde se v semifinále střetnou s PSK Liberec. Naopak Frýdlantu skončila letošní sezóna, ve které mu přesně v polovině soutěže patřila první příčka v tabulce, ale po naprosto zpackané druhé polovině nakonec končí na posledním pátém místě.

Branky: 5. Burkoň (Šesták), 6. Špak (V. Tomíček, Beránek), 9. Burkoň (Šnajdr), 28. Šesták (V. Tomíček, Burkoň), 33. V. Tomíček (Burkoň, Šnajdr), 38. V. Tomíček (Šnajdr, Duda), 41. Beránek (Šnajdr), 48. Šesták (Šnajdr) 23. Mikyska, 38. R. Vrkoslav (Sommer, Pešek), 51. J. Peřina (Vološín). Rozhodčí: Hrubý - Novák, Grundler. Vyloučení: 3:3 , využití:1:0. VTJ: J. Tomíček - Beránek, Duda, Zeman, Pěnkava, Špak V. Tomíček, Burkoň, Šnajdr, Jarolím, Psota, Horáček, Bretl, Šesták. Frýdlant: Sýkora - P. Peřina, Novotný, Pešek, J. Čejka, Mikan J. Šír, J. Peřina, Vološín, Sommer, R. Vrkoslav, Hodač, Mikyska, R. Šír, Heinzl.

HC Česká Lípa - PSK Liberec 7:5 (1:4, 4:1, 2:0)

Do posledního utkání základní části nastoupili hosté velmi vlažně, asi pod dojmem, že jim již prakticky o nic nejde. Brzy prohrávali, ale domácí nepředváděli žádný oslnivý výkon a jejich brankář neměl svůj den. Také proto vyhrál PSK první třetinu 1:4. Ve druhé části hosté hru nijak zásadně nezměnili a naopak domácí, kteří po přestávce vystřídali brankáře, výrazně přidali a začali svého soupeře přehrávat. Třetinu vyhráli 4:1 a bylo vyrovnáno na 5:5.

Třetí třetina se již hrála v oboustranně vysokém tempu, se zajištěnými obranami. Když už to vypadalo, že utkání půjde do prodloužení, trefil se po zmatku v obranném pásmu PSK jeho bývalý hráč Češka. Hosté zkusili ještě hru bez brankáře, ale do prázdné branky pečetil vítězství, a tedy i jistotu postupu do play-off pro domácí, Preussler.

Branky (nahrávky): 3. Preussler, 23. Preussler (Zet, Češka), 27. Zet (Preussler), 35. Preussler, 36. Šimončič (Bauer), 54. Češka (Preussler), 59. Preussler (Bauer) 5. Černý (Jiří Zákoutský), 10. Beníšek (Maďar, Černý), 16. Černý (Beníšek), 19. Šebesta (Vorel), 33. Jan Zákoutský (Jiří Zakoutský, Maďar). Rozhodčí: Netuka - Synora, Touš. Vyloučení: 2:3, využití 1:1. PSK: Bažant, Vorel - Kapoun, Jiří Zákoutský Jan Zákoutský, Baran - Maděra Šebesta, Kotrč - Šostý - Ubry, Beníšek - Černý Maďar.

Konečná tabulka KLM

1. HC Lomnice n. Pop. 95:51 30

2. HC VTJ Liberec99:90 30

3. PSK Liberec69:78 23

4. HC Česká Lípa75:86 20

-------------------------------------------------

5. HC Frýdlant58:91 17