Liberec v úterý zabral po třech zápasech bez bodů a vyhrál v Pardubicích 3:2. Formu potvrdil i ve čtvrtečním duelu severočeských soků a z posledních 20 utkání si připsal výhru s pořadovým číslem šestnáct.

Hvězdou večera byl reprezentační bek v libereckých službách Radim Šimek, jenž potvrdil dvěma góly v úvodu druhé třetiny post nejlépe střílejícího beka extraligy. Během 100 vteřin (mezi 25. a 27. minutou) rozhodl o výhře Bílých Tygrů. A to přesto, že nastoupil s injekcemi proti bolestem zad. Na jednu branku asistoval i Martin Procházka, nováček z pražské Sparty.

„Máme moc zraněných, proto jsem hrál, nedalo se nic dělat. Po katastrofální první třetině jsme vyhráli zaslouženě," řekl Radim Šimek. "A že jsem dal dva góly? Jsem rád, ale na ledě jsem od toho, abych byl rozdílový hráč."

A jen pro doplnění: famózní liberecký gólman Roman Will si připsal šestou nulu v probíhající sezoně.

Piráti se museli vypořádat s absencí nemocné brankářské jedničky Jána Laca.

Také Litvínov měl dvougólového střelce – tradiční oporu útočníka Františka Lukeše.

Verva rozhodla o svém vítězství hned v první třetině, kterou vyhrála 3:0. Domácí sice snížili na 1:3, 2:4 a pak 3:5, ale na rozjetou Vervu to nestačilo. 3:6 a konec.

Liberec je v tabulce druhý, Litvínov třetí a Chomutov sedmý.

Hokejová čísla:

BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 3:6 (0:3, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 33. Musil, 35. Orsava (Žejdl), 48. Musil – 4. Jurčík (Strnad), 4. Lukeš (Gerhát, V. Hübl), 15. V. Hübl (Gerhát, Gula), 35. Lukeš (Kubát), 42. Válek (Jánský, F. Pavlík), 59. M. Hanzl (R. Hanzl). Rozhodčí: Polák, Bejček – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 2658.
Sestavy:
Mladá Boleslav: Lukáš (4. Halász) – T. Voráček, Štich, Jan Hanzlík, Stříteský, Trončinský, Holub, Kučný – Pospíšil, Musil, Lenc – M. Látal, Urban, Klepiš – Orsava, Vampola, Žejdl – Fronk, Jonák, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a Žabka.
Litvínov: Janus – Kubát, Gula, Z. Sklenička, Sörvik, F. Pavlík, K. Pilař – Lukeš, V. Hübl, Gerhát – M. Hořava, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Šimeček, Jánský – Jurčík, Válek, Strnad. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Šimek (Radivojevič, P. Jelínek), 27. Šimek (L. Krenželok, Martin Procházka), 58. Bartovič (Radivojevič, J. Stránský). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Rozlílek, Špůr. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 4398.
Sestavy:
Chomutov: T. Král – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, J. Mrázek – Vondrka, Huml, Tomica – Kämpf, V. Růžička ml., Sklenář – Koblasa, Raška, Poletín – Skokan, Šťovíček, Slavíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Liberec: Will – Šimek, Jánošík, Pyrochta, Derner, Mojžíš, Havlín – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, J. Mikyska, Radivojevič – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – M. Procházka, Vantuch, J. Vlach – A. Dlouhý. Trenéři: Pešán a Mlejnek.