Derby severu mělo své hvězdy, radoval se v něm Liberec

Liberec – Hvězdami ostře sledovaného regionálního derby severu Čech byli v 28. kole hokejové extraligy liberečtí útočníci Marek Kvapil a Martin Bakoš.

4.12.2017

Bílí tygři Liberec. Archivní fotoFoto: Deník/Petr Zbranek

Druhý jmenovaný si za dva góly a dvě asistence připsal do osobních statistik čtyři kanadské body, byl u všeho. Nedávná posila z KHL Kvapil obstaral po 44 vteřinách prodloužení rozhodující branku, navíc na další dva góly nahrál.

Litvínovu nebylo nic platné, že vedl 1:0 i 2:1 ani tři asistence exlibereckého beka Jiřího Hunkese a dvě trefy kanonýra Viktora Hübla.

Bílí Tygři nejdříve předvedli dokonalý obrat na 3:2, hosté si sice dvě minuty před koncem vynutili zmiňovaným Hüblem prodloužení, ale to trvalo necelou minutu.

Po porážkách v Brně (2:6) a Plzni (1:5) zakončil předposlední Litvínov sérii tří zápasů venku další porážkou na libereckém ledě.

Vicemisttři naopak pokračují ve šňůře domácích zápasů. Po páteční výhře 5:4 na samostatné nájezdy proti Hradci Králové a nedělní výhře nad HC Verva se před domácím publikem představí ještě hned zítra v úvodním čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů proti švýcarskému Curychu (19:15).

V první třetině sice gól nepadl, ale domácí byli jasně lepší. Jelínka v 9., Vlacha ve 13. a Lakatoše v 19. minutě vychytal Petrásek.

Ve druhé periodě, kdy padly tři branky, hráli domácí dlouho v oslabení a právě z přesilovky dostal Ihnačák Litvínov v 29. minutě do vedení. Na jeho trefu rychle reagoval Bakoš, avšak vedení opět bleskově vrátil snajpr Hübl.

Závěrečná třetina začala po pohledné kombinaci Redenbacha a Kvapila Bakošovým vyrovnáním na 2:2. Deset minut před koncem dokonal obrat Bílých Tygrů Redenbach. Skóroval do odkryté branky.

Hosté se nevzdali, Hüblem se vynutili prodloužení, ale v něm odolávali jen necelou minutu.

Liberec – Litvínov 4:3 pp (0:0, 1:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Bakoš (M. Kvapil, Ševc), 42. Bakoš (Redenbach, M. Kvapil), 50. Redenbach (Bakoš), 61. M. Kvapil (Bakoš, Ševc) – 29. Ihnačák (V. Hübl, Hunkes), 31. V. Hübl (Hunkes), 59. V. Hübl (Hunkes, Trávníček). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:7 + Bulíř (Liberec) 5 + 20 min. naražení zezadu. Využití: 3:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 5 454.

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Maier – Ordoš, P. Jelínek, M. Kvapil – Bakoš, Bulíř, L. Krenželok – J. Stránský, Redenbach, Jašek – Lakatoš, D. Špaček, J. Vlach.

Litvínov: Petrásek – Hunkes, Kubát, Gula, L. Doudera, Sörvik, Baránek, Z. Sklenička – Nejezchleb, V. Hübl, Gerhát – Vandas, Ihnačák, J. Černý – Jánský, M. Hanzl, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek.

Autor: Vlastimil Novotný